Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
20 listopada, 2016
organizacja ślubu Toruń
Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?
1 grudnia, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z innych krajów i jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to nie lada wyzwanie. Primo – należy sprawić, aby rodziny obu stron dotarły na czas, secundo – podczas wydarzenia powinny się wzajemnie rozumieć, zatem pożądane są osoby, które znają oba języki, tertio – – program muzyczny musi być prawdziwym kompromisem, co znaczy, iż powinniśmy go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim weselu mistrzowsko sprawdzi się dj – wodzirej, który stworzy oprawę dźwiękową w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W Polsce powszechnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-hiszpańskie, polsko-słowackie, polsko-amerykańskie czy polsko-rosyjskie. W czasie ich opracowywania występuje sporo dylematów, jakimi nie muszą martwić się osoby mające swoje korzenie w jednym kraju. W sytuacji, gdy wesela par „mieszanych” należy wykorzystać „szczyptę tradycji” krajowej i zagranicznej. Dotyczy to wszystkich rytuałów, dań, muzyki oraz najrozmaitszych zabaw. Kluczowym problemem może być język, zatem powinniśmy na tę okoliczność zaangażować tłumacza, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny czy koledzy nie mogą tego wykonać. Natychmiast będzie tłumaczył przemówienia i komentował wszystkie obrzędy.
W jaki sposób zatem scementować dwie tradycje, przeróżne doświadczenia i sprawić, by przybyli nie byli znudzeni?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Dobry dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik połączyć w czasie przyjęcia dwie przeróżne kultury. Każda rodzina będzie przypuszczalnie kompletnie inaczej przygotowana do tej uroczystości, dlatego jakiekolwiek odmienności powinien on prawidłowo wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka spraw:

  • jego doświadczenie w urządzaniu tego typu zabaw (rzućmy okiem w jakiej ilości naprawdę uczestniczył)
  • predyspozycje wokalne, instrumentalne albo wodzirejskie (powinniśmy zajrzeć na filmiki z potańcówek, które przedtem zostały przez niego zrealizowane)
  • zdolność wzbudzania pozytywnych emocji u osób uczestniczących w podobnych ceremoniach (m in. na slajdach widać, że goście na innych imprezach znakomicie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do szczegółów
  • spisanie umowy z wszelakimi drobiazgami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt wydłużenia czasu grania, repertuar, typy zabaw itp.)
  • niuanse – zatem wszelkie kwestie, które będą ważne w tym dniu, a jakie tymczasowo „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, m in. savoir-vivre, właściwy ubiór, terminowość)
  • nakreślenie „Planu B”, czyli kolejnego scenariusza, jaki w przypadku niemożliwości zastosowania zasadniczego „wejdzie w” jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a alkoholem podczas wydarzenia? Z jednej strony goszczenie czy to alkoholem, czy to kawałeczkiem weselnego tortu właściwie nie powinno budzić poważniejszych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która odpoczywa „pod stołem” całkiem zalana… Powinniśmy wybrać wyjście pośrednie, więc przeznaczyć jeden niezależny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” wybornego trunku. Inaczej cała ceremonia może niespodziewanie się zakończyć, natomiast rodzina i przyjaciele będą rozczarowani i szybko „zmyją się” do domów.

Jakie niespodzianki może podpowiedzieć dj?

Możliwości jest faktycznie wiele. Możemy podpowiedzieć własne zamysły bądź zdać się w pełni na inicjatywę wodzireja. Gry można pogrupować na rozrywki powiązane z oczepinami, rozrywki taneczne, fanty itp. Ważne jest, ażeby scalić rozrywki integracyjne (na których rodzina i przyjaciele posiadają szansę rozmawiać ze sobą i się bawić), tradycyjne (butelka i długopis, pociąg albo celowanie do bramki), neutralne (aby uniknąć stagnacji podczas uroczystości weselnej). Znakomitym pomysłem są również quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na mieszanym weselu nie powinny pojawić się gry o silnym zabarwieniu erotycznym, obsceniczne bądź poniżające którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać gości do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, np. corridę, gonionego, kaczuchy, oberka. Zanim powstanie porządek gier warto podyskutować z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi zaproszonymi osobami o obyczajach państwa, z jakiego pochodzą oraz dobrać wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim koniecznie opracować wszystkie elementy. Powinien zespolić wielorakie rodzaje muzyki, aby każdy z gości posiadał okazję bawienia się przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela zaproszone osoby na własną rękę płacą sobie za alkohol. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa rodzina Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ceremonii ślubnej.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele polsko-angielskie

Komentarze są wyłączone.