Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego
24 listopada, 2016
Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
1 grudnia, 2016

Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

organizacja ślubu Toruń

organizacja ślubu Toruń

Ceremonia ślubna to niemal dla wszystkich par młodych najistotniejsze wydarzenie w ciągu całego życia. Nic nadzwyczajnego, iż narzeczeni dążą do tego, aby dzień ceremonii był szczególny. Więc wiele przyszłych par sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jak prezentuje się sala, a także wnętrze miejsca, gdzie odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w czasie wesela, a więc ogólnie rzecz biorąc – chodzi o kwestie dekoracji.

Minęły czasy, gdy starczył pojedynczy zwykły kwiatek na stole, kolorowe balony czy ceratowe obrusy. Nic dziwnego – w końcu jest to ogromnie istotna impreza i możliwości na stworzenie jej pięknej oprawy jest na pewno dużo. Zatem jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są zazwyczaj stworzone kryształu, drzewa, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli chodzi o przeważające barwy, to nie ma obowiązku aby były to tradycyjna biel, bądź odcienie różu czy czerwieni. Często narzeczeni określają różne barwy, często niezwykle intensywne. Popularnością cieszy się na przykład fioletowy, błękitny oraz szafirowy.

Wciąż bardzo atrakcyjnym motywem ozdobnym na imprezach weselnych jest baśniowe oświetlenie typu LED. Jest ono łatwe w montażu, prezentuje się efektownie, oraz przede wszystkim daje niesamowite wrażenie. A oprócz tego światło jest w stanie zatuszować niektóre minusy wnętrza, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast światła ledowego, decydują się na latarenki lub po prostu świece.

Skąd brać pomysły na dekoracje ślubne?

Zasadniczo to możemy wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani nijakie ani standardowe, możliwości są wręcz bez ograniczeń: od ozdób kwiatowych (takie jak bukieciki na stoliki), przez właściwe światło sali. Natomiast gdy chodzi o podstawowe i zazwyczaj upiększane elementy na weselach, to oczywiście są to stoły i miejsca do siedzenia. Na stoliki najczęściej układa się kompozycje kwiatowe w niebanalnych flakonach, wizytówki z nazwiskami gości, niewielkie upominki. Na siedzenia zakłada się efektowne futerały, zdobi je się oprócz tego taśmami i kwiatami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje również „kącik” świeżo upieczonych małżonków, który często podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje weselne, coraz częściej motywy ozdobne wesela współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo w lato na stolikach stawia dalie zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne można także obmyślić w taki sposób, by odzwierciedlały one charaktery pary czy ich hobby. Tak jest na przykład w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie są z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Jednak z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle rzeczy związanych z organizacją ceremonii znajdzie się jeszcze czas na szukanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Małżeństwa które ślub mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dodatków weselnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat końcowy ich samodzielnego ozdabiania bardzo odbiegał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Dzisiaj wybór dekoracji i możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu ofert, może zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko sali weselnej To także na przykład dekoracje na pojazd pady młodej albo dekoracja wejścia prowadzącego na salę weselną.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z oryginalnych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” danej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są nijakie i często nie pasują przykładowo do charakteru wesela, muzyki i tak dalej. Notabene zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić profesjonalnej firmie, która wyczaruje wyśniony klimat w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich pomysłów, specjalista pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi pozostałe możliwości, zainspiruje, a najważniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i żmudne.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej posiada ponadto inne zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie potrzeba kupować ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest dość skomplikowane. Ponadto większość z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do zastosowania we własnym domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Na początek taka agencja omówi z tobą twoją ideę weźmie pod uwagę twoje plany i możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym także kolory i porównanie kilkunastu a potem sporządzi plan dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie ma dużo korzyści. Oprócz tego, że nie ma potrzeby zadręczać się, tym, czy wszystko zostało dopracowane oraz czy ozdoby będą do siebie pasować to dodatkowo zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje agencja ślubna. Aby uzyskać więcej wskazówek na ten temat, kliknij w widoczny link: organizacja ślubów Toruń.

Komentarze są wyłączone.