Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
20 października, 2016
oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe
Nowoczesne oświetlenie kuchni
23 października, 2016
Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Drogie Panie, wiem, że każda z Was marzy o ładnym i wypielęgnowanym ciele. Przeglądając czasopisma zwracamy uwagę ładnie opalone modelki, o talii osy i czarującym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet prezentują się tak na co dzień. Wokół nich zawsze kręci się zespół ludzi maskujących ich niedoskonałości. W erze multimediów nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek zdjęć, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby czuć się doskonale we własnej skórze powinnyście zacząć od delikatnych czynności związanych z pielęgnacją. Zdrowe odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Dobrze, że są nieco upraszczają nam uzyskanie efektów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zainteresowane tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Absolutnie, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w takcie depilacji czułaś dyskomfort, jasne jest, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były odpowiednio wyszkolone. Laser używany w epilacji powinien być odpowiednio ustawiony pod względem barwy skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a raczej epilacja laserowa to zabieg opiera się na zniszczeniu macierzy włosa. Wiązka urządzenia przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. I tak włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w rezultacie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Pełna utrata owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Standardowo przeprowadza się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najlepiej usuwa się włosy w trakcie 1 fazy, dlatego też kolejne zabiegi wykonuje się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zrezygnować z korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z maści z retinolem, zażywanie antybiotyków, picie herbat ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i picie herbat o właściwościach wyszczuplających. Należy również dodać, że na światło lasera odporne są włosy o niskim stężeniu melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, aczkolwiek zawsze warto jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed epilacją należy dobrze umyć swoje ciało. Po umyciu się nie stosuj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zmniejszyć rezultaty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich kremów i napojów które zawierają związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, błyskawicznie osiągniesz upragnione rezultaty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu całej serii zabiegów na właściwej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony rezultat bez zaczerwienienia skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak epilacja laserowa nie tylko odświeżają kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie zmuszone sięgać po maszynkę do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na nasz gabinet , oferujący precyzyjną metodę depilacji laserem. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje doskonałe efekty nawet po 3 zabiegach. Szczegółowe informacje o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja-laserowa.torun.pl .

Komentarze są wyłączone.