Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń
Trwałe usuwanie włosów, czyli depilacja laserem
20 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
27 października, 2016

Nowoczesne oświetlenie kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze awangardowym to dziś duże wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, różnorodna kolorystyka, twórcze wyjścia dotyczące struktury przestrzeni i podświetlenie. Wielokrotnie kuchnia nie jest autonomicznym miejscem w domku, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się wówczas spożytkować otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko modna oraz akcentowała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Dopasowanie mebli i pozostałych sprzętów wcale nie dostarcza aż takiej ilości kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W dzisiejszej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – rozjaśniać płaszczyznę „przygotowawczą”, inaczej blaty, na których tworzymy potrawy. W takich okolicznościach trafnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wybrane pomieszczenie naszego apartamentu absorbowało uwagę gości oraz równocześnie było solidne, można w przystępny sposób zamontować światło przy schodach.

Oświetlenie LED – supercienka konstrukcja

Podświetlenie ledowe w kuchni jest naturalnie nieodzowne. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy niżeli standardowe żarówki, co bezspornie odczuje nasza kieszeń. Po drugie – z jego pomocą można błyskawicznie stworzyć posiłki, myć naczynia oraz prowadzić kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy takiego rozwiązania do własnej kuchni, korzystnie byłoby abyśmy zaznajomili się z kolekcją firmy Piraya. Zajmuje się tworzeniem oraz dostarczaniem podświetlenia meblowego oraz schodowego w rodzaju LED i to w bardzo cienkiej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przedsiębiorstwu udało się wypuścić do powszechnego obiegu extracienkie oświetlenie meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie korzystając z energii ledwie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie wygląda „sztucznie”, gdyż panel LED posiada wysoki współczynnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały poza tym zaopatrzone w załącznik dotykowy. Pozwala on uruchamiać je i wygaszać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie integruje właściwość ultracienkości i technikę bazującą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości jedynie 2,4 mm).

Efektowne lampy podszafkowe

W przypadku lamp podszafkowych możemy odszukać niemało atrakcyjnych konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej zlokalizujemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza zdekoncentrowane oświetlenie identycznie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i zdolność dyskretnego zamaskowania kabli w środku lampy. Z kolei CREO MINI ECO ma najmniejszą grubość – raptem 4,5 (6,5) mm. Warianty z grupy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale także do holu, rozmaitego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada podwójne lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli mamy na uwadze podświetlenie LED Premium możemy przebierać spośród niemałej ilości wymiarów oraz modeli lamp, których nie należy przytwierdzać za pomocą śrub. Np. lampy z klasy Curro Super Slim przyczepia się z wykorzystaniem trwałej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (wieloletnia żywotność lampy), nieznaczne koszty eksploatacji, proste przyczepianie do mebli, nieobecność złączy spawanych lub zgrzewanych, niebanalny wygląd (dostosowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), wyprodukowanie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie internetowej firmy można wyszukać też oryginalne pomysły na światło umieszczane nad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w następujących klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wszystkie lampy stworzone są w technologii Super Slim, czyli odznaczają się minimalnymi gabarytami w odniesieniu do intensywności oraz energii (100 luminów/W). Świecą pełną powierzchnią i są rozlokowane na wysięgniku mającym grubość ledwie 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj łatwy, natomiast styl znakomicie wkomponowuje się w ultranowoczesne wnętrza. Zaletą lamp nadszafkowych jest niesamowicie wysoka jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i opcja serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest chyba najbardziej porównywalna do standardowej lampy. Jakkolwiek również i w tym przypadku okrągła część przednia jest przytwierdzona na cienkim wysięgniku. Oświetlenie do montażu ponad szafkami można zakupić w czterech kolorach: brązu, czerwonym, zielonym i stalowoszarym.

Stylowe oprawy schodowe

Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz produkowania oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest także wytwórcą indywidualnych rozwiązań w zakresie oświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To naturalnie przez nią oświetlenie pada w prawidłowy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu odznacza się nietuzinkowym kształtem, doskonałym efektem wizualnym, skutecznym odbiciem światła, niedużą temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada profil „łuku” oraz naśladuje szkło, właściwie nie chwyta kurzu i jest zaopatrzony w wyszukaną folię z grafiką. W razie konieczności mamy możliwość wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Oświetlenie podszafkowe

Komentarze są wyłączone.