Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kamień czy kostka
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest niemal od ręki w trakcie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród protez, pełen zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić także za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.