Depilacja laserowa przegląd technologii
Rodzaje depilacji laserowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Oświadczenia poświadczenie i inne dokumenty
28 października, 2019

Implant zęba

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do wypadania następnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, podczas której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie wymagają szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest sporo przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów trzeba także doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 500 do 1 300 złotych.

W przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 9 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.