Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implant zęba
26 października, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.