Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca

Zadbane biuro albo innego typu zakład pracy to element, na który potencjalni klienci patrzą, nawiązując kontakt z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na umowie może sobie nie poradzić, z tej przyczyny duża ilość firm decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i oszczędne. Dlatego też nic zaskakującego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Serwis firm sprzątających obejmuje wiele działań porządkowych. W momencie nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, należy konkretnie podkreślić w umowie, które usługi będą potrzebne, a poza tym kiedy powinny być wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w galeriach handlowych. Należy również ustalić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy na tydzień, z kolei tam, gdzie dzień w dzień przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, należy skupić się na potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to głównie czyszczenie mebli, odkurzanie i mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek oraz klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Oferowane są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości i pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej powinno się zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, by mieć pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Obok tego należy sprawdzić oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współdziałania na bazie ustnego porozumienia oraz takich, o których trudno odszukać szczegółowych informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, by realizowanie usług przebiegało szybko i na czas. Należy zwrócić uwagę również na pilnowanie grafika pracowników oraz na podpisy list kontrolnych, potwierdzających częstość wykonywanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, powinno się zainteresować się środkami czystości oraz urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt i środki czystości, lepiej dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując wykorzystanie najwyższej jakości środków sprzątających, których nie można dostać w zwykłym sklepie albo drogerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się zyskowne z dwóch bazowych przyczyn. Przede wszystkim to rozwiązanie jest przeważnie mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Co więcej, w przypadku, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając profesjonalną firmę, usuwamy ten obowiązek z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się przede wszystkim na powierzonych im zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają znacznie sumienniej i uważniej, a do tego całkowicie dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie utrudniał pracy innych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona i zachęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, by nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa również na zdrowie pracowników oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort i oszczędność czasu, którego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.