ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak
5 października, 2016
Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
6 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – prawie każdy Polak zna ten fragment bestsellerowej piosenki „Szklana Pogoda” skomponowanej na początku lat osiemdziesiątych przez zespół Lombard. Wtedy telewizor był czymś przełomowym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdego było stać. Zdarzało się ludzie schodzili się w domu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać wieczorne wydanie informacji, czy kolejny epizod ulubionej telenoweli. Od tamtych czasów kultura mediów zmieniła się w wielu aspektach, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dziś prawie w każdym domu możemy znaleźć przynajmniej jeden odbiornik telewizyjny. Oglądający śledzą zmagania bohaterów ulubionych seriali. Dowiadują się o rewolucyjnych odkryciach badawczych i są w stanie obserwować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i uczy, w bardzo nowoczesnym wydaniu.

A skoro mowa o nowoczesnych usługach telewizyjnych, przyjrzyjmy się jak oddziałuje na telewizję stworzenie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które komunikuje ludzi z całego globu. Internet wziął swoją nazwę z angielskiego wyrażenia „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to zaawansowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca różne urządzenia sieciowe będące wyposażeniem komputerów, tabletów i smartphonów. Sieć internetowa umożliwia nam bezproblemowe prowadzenie rozmów na odległość z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale przede wszystkim o inne źródła informacji, do których wlicza się filmy i zdjęcia. Publikując dany film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. identycznie jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na znane witryny społecznościowe (takie jak choćby Facebook), zostają tam na zawsze. Dlaczego więc rozwój Internetu miał tak ogromny wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Do tej pory programy telewizyjne emitowane były jedynie przy użyciu odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że duża część dostawców usług telewizyjnych zaczęła przenosić swoje usługi do sieci wirtualnej. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w błyskawicznym tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak internet w telefonie komórkowym.

Telewizja online – jak to się zaczęło?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Witryna ta ruszyła w 2005 roku. 5 lat później, premierę miała światowa transmisja meczu w Internecie. Przeszło 50 milionów widzów śledziło zmagania ligowe indyjskiego krykieta. Dużą popularnością cieszyły się w dalszych latach transmisje takich zdarzeń jak wyświęcanie Jana Pawła II i zaślubiny brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili co raz większa liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach mobilnych, oraz na ekranach swoich laptopów. Potrzeby konsumentów wpłynęły na pomysł stworzenia platform internetowych, wyświetlających kanały telewizyjne na żywo. I tak zbudowano platformy takie jak amerykański Netflix (udostępniany na całym świecie), czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień oprócz nadawania programów telewizyjnych na żywo, oferują nam także usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – odbiór bez zakłóceń.

Korzystna wiadomość jest taka, że telewizję internetową możesz odbierać dosłownie wszędzie – na smartphonie, na tablecie czy na laptopie. Obecnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 zostały tak skonstruowane, by dać nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że ściągniesz daną aplikację na tablet lub telefon, lub zarejestrujesz się na konkretnej stronie www. W przypadku strony darmowatelewizja24.pl najpierw musisz kliknąć swój ulubiony program telewizyjny, nacisnąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony link i wkleić go w okienku adresu w przeglądarce. W taki sposób możemy oglądać aktualne programy telewizyjne z każdego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Telewizja online i jej zalety.

Plusy użytkowania darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla każdego odbiorcy jest to, że telewizja online jest darmowa. Drugim aspektem, w wielu przypadkach równie istotnym jest wygoda oglądania. Telewizja internetowa jest możliwa do odbioru na wszelkich urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z każdego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez konieczności kupowania telewizora. Co jeszcze? Warto też wspomnieć o bogactwie programów dostarczanych na stronach takich jak darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe dają nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do stacji, których nie mielibyśmy szansy odbierać korzystając z oferty tradycyjnej telewizji. Są to chociażby takie kanały jak Canal+ czy HBO, które emitują własne produkcje serialowe, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji internetowej możemy również wybierać filmy i seriale na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” przewyższą w przyszłości tradycyjną telewizję . Na dzień dzisiejszy jednak są to jedynie przewidywania, gdyż potęga telewizji, tej klasycznej, jak i internetowej wciąż wzrasta.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na podaną obok stronę i ciesz się wolnością wyboru: darmowa telewizja.

Komentarze są wyłączone.