tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!
1 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja w internecie – przygotuj się na nowy wymiar rozrywki
5 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy wkładanie etykiet odbywało się za sprawą procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były niemniej tak duże, że spółka postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak ma zatem w swoim katalogu nowego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki wieloczęściowe, etykieciarki dwukaruzelowe i aplikatory liniowe. Pierwsze wykorzystuje się do nakładania różnorakich etykiet, np. papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W salonie Ultrapak dostępne są trzy typy aplikatorów etykiet złożonych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Za to maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do przytwierdzania papierowych etykiet przy produkowaniu spirytusu, wina bądź artykułów spożywczych. Ostatni typ maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – nadają się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nanosić banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy etykietowaniu wyrobów? Otóż obecnie stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz nalepki samoprzylepne (self – adhesleeve). Genialnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność nanoszenia banderoli z rolki przy użyciu kleju topliwego, bo wymusza on stosowanie kolejnych specyfików chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to znacząco koszty etykietowania, po drugie – niedobrze wpływa na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, a po trzecie – technologia ta jest wadliwa. W liniach o wysokich wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Doskonałym dodatkiem jest tutaj układ maszynowego załączania rolki. Podsumowując: Ultrapak jest renomowanym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie naklejać etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, wykonane z papieru, plastikowe i nalepki cięte z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Etykieciarki oferowane przez Ultrapak posiadają parę istotnych właściwości: praktyczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę środkową oraz samocentrujące platformy. Funkcjonalne kształty etykieciarek dotyczą wszelkich osłon i ram urządzenia, co znacznie poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa znaleźć można następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy nakładaniu naklejek papierowych na szyjki produktów. Jest idealna do nakładania etykiet w formacie litery „L” oraz „U” za sprawą kleju zimnego bądź powiązania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa układy karuzelowe zapewnia możliwość przeprowadzenia po sobie dwóch funkcji: ułożenia na szyjkę od butelki etykiety oraz zaciśnięcie wraz z nią zakrywki (przy użyciu dodatkowej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na szczególnie dużą produktywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych banderoli w czasie godziny. Etykiety mogą być wykonane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie zaczep rolki), układ cięcia banderoli, receptory markerowe, sensory śledzenia napięcia folii, bęben do przenoszenia banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące przemieszczanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w czytelny sposób regulować z wykorzystaniem panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz przełącza się mechanicznie. W zależności od rodzaju posiada akcesorium nadzorujące, centralny system smarownic, zespół wyszukiwania oraz wydawania etykiet, urządzenie stopujące, komputerowy system rozciągania oraz regulowania folii, mechaniczne wykrywanie krańca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do kierowania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz osłony zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z systemu liniującego etykiety, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Ważnymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość etykiet na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, zredukowana ilość zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość niski pobór energii oraz zmniejszenie wydatków na części zamienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie firmy Ultrapak można zamówić poszczególne maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak również kompleksowe rozwiązania. Zgrzewarki, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Pakowanie dokonuje się z użyciem oryginalnych technologii w aspekcie uzyskiwania próżni, gotowania w workach próżniowych oraz napowietrzania wyrobu. Wyjątkowym rodzajem pakowaczek są te, które potrafią idealnie zapakować wieprzowinę, zatrzymując jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są łatwe w oczyszczaniu, renowacji, serwisie i naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne części wymienne. Najczęściej są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują rozmaite metody zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i workami PA. Generalnie tunele pakujące można rozdzielić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny spełniające funkcję paletyzacji oraz rozładowywania towaru z palet. Jest to bardziej korzystniejsze i efektywniejsze rozwiązanie. Wszelkie projekty maszyn pakujących są przygotowywane w oparciu o indywidualne potrzeby Zainteresowanego, przykładowo. jego przewidywania co do produktywności zamówionej linii technologicznej. Jednocześnie powiązania między maszynami są w niniejszy sposób projektowane. Odbiorcy mogą więc dobrać linię do konkretnego wytworu, przykładowo. płatków owsianych.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą firmy Ultrapak prosimy o kliknięcie w link –ETYKIECIARKI

Komentarze są wyłączone.