Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
6 października, 2016
Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych
Pianka PUR – nowoczesne metody ociepleń
9 października, 2016

Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nowoczesne maszyny rozlewnicze od przedsiębiorstwa Ultrapak

Jakakolwiek linia produkcyjna musi posiadać stosowną nalewarkę, dzięki której towar błyskawicznie znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, ponieważ nie wykona standardów oraz zostanie odrzucony, ani za dużo – wywoła poważne szkody finansowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można kupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak charakteryzują się mocną stalową konstrukcją i znaczną wydajnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na skrupulatną poradę fachowców, którzy od bardzo długo rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można zaadaptować do wyjątkowych życzeń Odbiorcy, np. określonego wytworu, ekonomiczności albo momentu rozlewu. Doskonale sprawdzą się w wielorakich gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewarek zawiera się w zakresie od 3.000 do 90.000 wypełnionych opakowań w czasie pojedynczej godziny. Maszyna uzupełnia szklane i plastikowe butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, kleistych, posiadających pełniejsze cząsteczki wytworów dedykowane są dozownice. Chodzi tu przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre karmy dla zwierząt, wyżywienie dla niemowląt. Wśród dozownic rozróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali kwasoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Podstawowym wariantem są nalewarki tłokowe, które kierują towar w butelki bądź puszki przy użyciu specjalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Dowolny tłok zasysa miarę wody mineralnej bądź wina oraz rozlewa ją do pojedynczych butelek. Dawka może sięgać od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe znakomicie sprawdzą się przy nalewaniu artykułów z CO2 . W zbiorniku buforowym otrzymywane jest duże ciśnienie, dzięki któremu gazowany napój nadto się „nie spieni”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się ogólnie do nalewania wyrobów w butelki szklane i PET. Są to np. sosy lub dżemy, które mają zwartość „rzadką”, burzącą się względnie średniolepką. Sprawdzą się w branży drogeryjnej i chemicznej, bo są w stanie umiejscowić w plastikowej butelce od 100ml – 10 l produktu. Nalewarki podciśnieniowe dostosowuje się do rozlewu alkoholi albo innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu wyrób jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest zdecydowanie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej dokładne przy porcjowaniu artykułu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – mianowicie przepływomierzy. Powstają np. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Nalewarki do rozlewu w kegi PET mogą pracować z rozmaitymi wariantami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie urządzenie STERILBOX, mogą być uzbrojone w dźwignię. Wykorzystując ją operator rozwiera i zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dopasowuje się głównie do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może jednocześnie zbudować skończoną linię technologiczną. Zazwyczaj konsultanci przedsiębiorstwa bazują na wymogach Odbiorcy, np. co do produktu, który będzie przy jej użyciu przetwarzany, jaką powierzchnię ma ona obejmować? Do tej pory z możliwości przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (dostarczający wódkę Bols) i Wosana. Nalewarki mogą być utworzone w wariancie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Konsument może dokonać wyboru spośród czterech wariantów – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice aseptycznej albo Ultra Clean. Dzięki wymienionym metodom można błyskawicznie rozlewać artykuły wyjątkowo delikatne bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym czasie przydatności do skonsumowania. Linie techniczne wykonane przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym profilem, dużą ekonomicznością przy równoczesnym spełnieniu oszczędności poboru energii oraz wypełnianiem wszelakich warunków higieny. Partnerstwo z uznanymi firmami w obszarze wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak perspektywę na zdobycie znaczenia w oczach Kupujących. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię technologiczną można zaopatrzyć w aplikatory etykiet, zamykarki, tunele grzewcze, orientatory, dzielniki rzędów, narzędzia do prowadzenia obserwacji i in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Komentarze są wyłączone.