Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
6 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
13 października, 2016

Ocieplenie budynku to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu. Kiedyś wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju prac nad nowoczesnymi metodami ocieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami innowacyjne. Twórcy materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak alergenów) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był także wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej stosowane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to mocno pyliły (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach prac nad wynalezieniem nowej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko stwierdzono, że pianka z poliuretanu jest produktem wysoce funkcjonalnym, oferującym znakomitą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Użytkownicy uwielbiają piankę za łatwość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Istnieją dwa warianty pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki wyróżnia przede wszystkim struktura, ale również zastosowanie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR odznacza się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie pochłania wilgoci i może być stosowana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest głównie w izolacji wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje składa się z komórek o otwartej budowie, przez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest przyjazna dla przyrody, dzięki użyciu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najpoważniejszym problemem związanym z izolacją domu jest powstawanie tak zwanych mostków termicznych. Użycie pianki pro definitywnie likwiduje ten problem, ponieważ produkt trafia do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na miejscu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie pianką jest bardzo lekka i wypełnia znacznie mniej powierzchni niż klasyczne materiały izolacyjne. Dodatkowo utwardza konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co przeważnie jest elementem decydującym przy doborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych metod izolacji. Głównie dlatego, że przy jej wykorzystaniu minimalizuje się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla przyrody i najlepsza dla alergików. Zapewnia najwyższy stopień izolacji ciepła w wnętrzach budynków, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dosyć, że zamyka ciepło w pomieszczeniach w chłodne dni, to jeszcze zabezpiecza przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr pochłaniania wody sprawia, że w izolacji nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym należałoby wspomnieć, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najciaśniejsze przestrzenie bez żadnego kłopotu. Jej struktura gwarantuje całkowitą przyczepność do wszelkiego typu podłoża.

Odpowiednie ocieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką poliuretanową potwierdzają, że taka izolacja jest najbardziej wydajna i najwygodniejsza w aplikacji. Ceny pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo porównywalne, dlatego przy wyborze metody ocieplenia budynku warto pomyśleć o praktycznych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja pieniędzy, ale również czasu.

Jeśli wybierzecie izolację pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także przemysłowych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od poliuretanu, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: izolacja pianką.

Komentarze są wyłączone.