Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
5 marca, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
5 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia

Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia

Drewno to produkt od zawsze używany do budowania domów, bądź konstruowania mebli. Przez duży odsetek ludzi rozpatrywany jest za materiał stylowy, a jednocześnie szczególnie użyteczny. Jako produkt organiczny narażony jest niestety na destrukcyjne oddziaływanie insektów, a konkretnie ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu uważany jest w naszym kraju za najgroźniejszy, bowiem podczas żeru może doprowadzić do kompletnego wyniszczenia danych obszarów lasu. Walka z tym pasożytem jest dość trudna, ale nie nierealna.

Sposoby eliminowania szkodników drewna są bardzo różnorodne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po techniki chemiczne, takie jak fumigacja, postrzegana przez fachowców za najbardziej efektywne rozwiązanie w zakresie tępienia pasożytów w drewnie.

Nim dotrzemy do szczegółowego opisania fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla mieszkańców ziemi tak istotna. Z powodów funkcjonalnych, drewno uważa się za popularny produkt budowlany, nierzadko niezrównany w wielu pracach stolarskich. Z tego względu punktem przewodnim fumigacji jest ochrona tego ważnego surowca. Następnie fumigacja palet na eksport pozwala zmniejszyć przenoszenie się pasożytów. I najistotniejsze na końcu. Drzewa, obok tego, że są nieocenionym surowcem, filtrują powietrze nam wszystkim tak niezbędne. Badania wskazują również, że przebywanie w otoczeniu drzew sprawia, że jesteśmy bardziej pomysłowi i łagodni. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to istotna sprawa.

Ksylofagi – popularne szkodniki drewna

Gdy pojawia się określenie szkodnik drewna, natychmiast myślimy o korniku. Naturalnie jest to owad żyjący w drewnie, lecz, pod względem postaci spustoszenia nic nie może rywalizować z spuszczelem pospolitym. Szkodnik ten jest w Polsce uważany za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie miękkim czyli drewnie drzew iglastych. Eliminowanie puszczela pospolitego jest priorytetowe dla całej gospodarki rolnej, jak również leśnictwa. Jaki jest powód dla którego został on zatwierdzony za najgroźniejszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel szarżuje drewno przez parę pokoleń. Spowodowane przez niego uszkodzenia są tak wielkie, że mogą działać na trwałość konstrukcji.A to stanowi już istotny problem. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak przez to, że bardzo często żyje w konstrukcji obiektów mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Uważa się, że fumigacja jest najkorzystniejszą metodą likwidowania insektów żerujących w elementach drewnianych. Polega na eliminacji owadów przy wykorzystaniu substancji chemicznych nazywanych fumigantami. Najczęściej wykorzystywanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został odrzucony, ponieważ powodował straty w środowisku przyrodniczym. W trakcie fumigacji właściwy środek chemiczny jest przy pomocy urządzenia ciśnieniowego pompowany do hermetycznie zamkniętego obiektu. Gaz wchodzi do najtrudniej dostępnych zakamarków, przez co zapewnia znaczną efektywność w usuwaniu jakichkolwiek ksylofagów. Stosowany fosforowodór jest trujący, z tego względu w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje pokryty specjalistyczną folią, albo też namiotem. Co zaskakujące fumigacja świadczona jest nie tylko w domach. Ta procedura pozwala likwidować szkodniki przebywające w artykułach spożywczo – rolnych, a nawet w starych księgach. Za chwilę opowiemy tobie także, czemu fumigacja palet jest tak istotna dla konserwacji środowiska.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i skrzynek z drewna jest egzekwowana w transporcie międzynarodowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno należy znaczyć rozpoznawalnym symbolem. Obok zapisuje się wiadomości na temat zastosowanej metody, kraju importu drewna i firmy przeprowadzającej zabieg fumigacji. Dlaczego nakazy są tak bardzo zasadnicze?

Szkodniki drewna egzystują zazwyczaj na jednym gruncie. Owady, które w Europie są niesłychanie liczne, nie koniecznie znane są na przykład w krajach dalekiego wschodu. Aby zadbać o niepowtarzalny charakter lasów występujących w różnych stronach globu, nałożono na firmy przymus fumigacji. Tylko w taki sposób owady nie rozprzestrzeniają się na wielką skalę, przez co łatwiej je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport konserwuje więc środowisko naturalne.

Często twierdzimy, że to wycinka drzew destabilizuje kondycję lasów. Eksperci mówią jednak, że to praktycznie pasożyty są najistotniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie starych drzew i sadzenie młodych kontroluje pewną równowagę w ekosystemie, podczas gdy żer ksylofagów powoduje rozwlekłe szkody w leśnictwie. Bardzo ważne jest usuwanie tych szkodników, aby przywrócić ekosferze harmonię.

Jedną z najbardziej profesjonalnych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest firma Corneco. Usługi świadczone przez firmę obejmują nie tylko fumigację palet na eksport, ale także odświeżanie kościołów, muzeów i obiektów użyteczności publicznej. Corneco z biurem w Warszawie to marka godna zaufania. To absolutni specjaliści w płaszczyźnie dezynsekcji i fumigacji.

Odwiedź stronę przedsiębiorstwa Corneco i dowiedz się więcej o charakterze i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Komentarze są wyłączone.