Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja, czyli jak pozbyć się szkodników drewna
5 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie szkodników drewna
5 marca, 2017

Metody zwalczania insektów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Owady możemy spotkać w mieszkaniach, w dużych zakładach przemysłowych i w środowisku naturalnym. Ogólnie rzecz biorąc są dookoła nas. Nie istnieje miejsce na globie w którym nie rezydują insekty. Jedne z nich przystosowały się nawet do bytowania w skrajnych realiach – w temperaturze sięgającej 40 stopni i w arktycznym mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na obcowanie z tymi głównie niepożądanymi lokatorami.

Insekty takie jak pluskwy, karaczany, czy muchy przesyłają groźne dla zdrowia wirusy. Z kolei korniki eksploatują drewno, bardzo często stosowane do budowy budynków mieszkalnych. Nie zaskakuje zatem fakt, że bardzo duża liczba z nas chce je wyeliminować.

Sposoby likwidowania owadów są niejednakowe, od trutek po zamgławianie techniką ULV. Najbardziej kluczowe jest by w dowolnym przypadku skonsultować się z specjalistyczną firmą zajmującą się dezynsekcją, która wybierze właściwe procedury i odpowiednio ochroni dom, czy też obiekt wytwórczy.

Likwidacja owadów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, szkodniki takie jak prusaki, czy pluskwy doprowadziły nie jedną osobę do szału. Jeżeli podobnie masz kłopot z tymi nieprzyjemnymi robakami, zobacz co możesz uczynić, by pozbyć się ich raz a dobrze.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy domowe to małe (długość ciała pluskwy wynosi zaledwie 6mm) szkodniki, które żywią się krwią żywych organizmów. Przeważnie mamy możliwość je wypatrzyć w sąsiedztwie żywiciela, czyli na roletach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w szafach. Ugryzienie pluskwy nie przysparza bólu. Jednakże na ciele osób uczulonych na te robaki może pojawiać się specyficzny i męczący obrzęk, zbliżony do ukłucia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny dramat. Adorują wilgotne środowisko, dlatego też przeważnie mamy możliwość je zastać w domkach letniskowych ulokowanych nad wodą, lub w bliskiej odległości od lasu. Technologie likwidowania pluskiew są diametralnie różne. Przy zdiagnozowaniu tych insektów dobrze jest starannie oczyścić mieszkanie – odkurzyć i przemyć popularnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie kąty. Jeśli to nie pomoże wskazana jest wizyta firmy specjalizującej się w dezynsekcji. Najprawdopodobniej zrealizuje ona zabieg zamgławiania, który w 100% usunie pluskwy z domu.

Skuteczne usuwanie karaluchów

Patrząc na karalucha czujemy na plecach dreszcze. Spłaszczone ciało wspierające funkcjonowanie w wąskich zakamarkach. Pazurki umożliwiające wspinanie się po stromych pomieszczeniach i te obracające się w każdą stronę czułki. Owad jak z horroru, który zamieszkuje w naszych pokojach. Francuzy, czy bardziej rzetelnie określane karaczany prusaki ochoczo przebywają w szpitalach, kuchniach, obiektach gastronomicznych i obiektach mieszkalnych gdzie mogą żywić się resztkami produktów konsumowanych przez człowieka. Te owady zanieczyszczają wyroby spożywcze i co straszniejsze, przenoszą szczególnie groźne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to metoda polegająca na stworzeniu specjalistycznej przynęty skonstruowanej z mocnych środków chemicznych.

Jak pozbyć się korników?

Kornik drukarz, największy koszmar leśniczych w całej Polsce, to insekt przynależny do żuków z rzędu kornikowatych. Ten drobny pasożyt (wielkość korpusu wynosi najwyżej 9 mm) oblega chore i stare drzewa, zmierzając przeważnie do zniszczenia dużych obszarów leśnych. Bardzo często pasożytuje na świerkach pospolitych, choć nie pogardzi takimi gatunkami drzew jak jodła, sosna i modrzew. Batalia z tym szkodnikiem jest bardzo kłopotliwa, gdyż korniki rozmnażają się w szybkim tempie. Ich kompletne usunięcie nie jest niewykonalne, ale jest szczególnie ciężkie. Przynoszącą efekty metodą usuwania korników jest fumigacja. Jest to proces eliminowania szkodników drewna przy użyciu gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa zmierza do kompletnej eliminacji korników, nie szkodząc przy tym strukturze drewna.

Pasożyty to problem ogólnoświatowy. Szkodniki egzystują bowiem obojętnie od warunków klimatycznych i materialnych. Niezwykle często ludzie wiążą występowanie insektów z brakiem higieny, co znaczy tylko, jak mało o nich wiedzą. Przykładowo karaczany egzystują w bardzo zamożnych domach, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Zdarza się również że widywane są w gustownych restauracjach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie masz pewności gdzie możesz natrafić na te pasożyty. Ale masz już pojęcie jak możesz je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat działa na polu dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Sięgając do specjalistycznych środków chemicznych w szybkim tempie eliminuje wszelkie pasożyty z budynków mieszkalnych i użytkowych. Znakomicie radzi sobie z usuwaniem szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Firma Insektpol troszczy się o nasz komfort i zdrowie, stosując zdecydowane i innowacyjne sposoby eliminacji insektów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, dokładność i profesjonalizm w likwidowaniu szkodników.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na portal firmy Insektpol i umów się z specjalistami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Warszawa

Komentarze są wyłączone.