Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
2 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja, czyli jak pozbyć się szkodników drewna
5 marca, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy

Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy

Pluskwy w mieszkaniu bytują się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których przeskakują do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właściwie ludzie, lub przebywające w domu zwierzęta stają się ofiarami tego ledwo widocznego pasożyta. Mimo drobnych rozmiarów, pluskwa jest bardzo nieprzyjemnym insektem. Zwłaszcza dla ludzi wrażliwych na jej ukąszenia. Na dodatek wcale nie jest tak łatwo się jej pozbyć normalnymi sposobami. Zawsze wskazana jest pomoc firm od zwalczania owadów, którzy korzystają z silnych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co ciekawe schodzą z stropu, na który wspinają się po południu. Pożywiają się krwią, przy użyciu wysoce zaawansowanego organu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy pozostaje na skórze czerwony bąbel, podobny do skutku ukąszenia komara. Miejsce ukłucia po chwili zaczyna dolegać i swędzieć. W relatywnie małej liczbie wypadków w miejscu ukąszenia pluskwy może rozwijać się stan zapalny. Wtedy wskazana jest konsultacja z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki. To jednakże nie koniec. Testy potwierdzają, że pluskwy są zdolne przenosić niebezpieczne dla naszego zdrowia zarazki, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory kłopot.

Znając już jakie niebezpieczeństwa niesie obecność pluskiew w mieszkaniu, wiesz, że batalia z nimi to konieczność. Czasami wystarczy porządnie posprzątać mieszkanie. Jednak zdarzają się wypadki kiedy to nieunikniona jest kompletna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zestawienie ekspresowej reakcji z specjalistyczną technologią. Zobacz jakie metody odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Pluskwa domowa – mały, wstrętny insekt

Pluskwy są w stanie zadomowić się w dowolnym położeniu na ziemi. Obecne są w klimacie umiarkowanym, jak i wilgotnym. Nie powstrzymuje ich wilgoć, ani ciepło. Ogólnie przystosowują się do przeróżnych warunków pogodowych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o regularnej temperaturze ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Mocując się do skóry zwierząt przenoszą się z miejsca na miejsce.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi około mm. Niektórzy z nas mogą nie zauważyć tych niewielkich robaczków. Po lewej i prawej stronie głowy pluskwy znajdują się oczy, a w pobliżu nich czteroczłonowe czułki. Pozwalają one pluskwie szybko zbadać teren. Ten owad może wdrapywać się na strome powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich miejscach jak szpary podłóg, okna, czy zakamarki w łóżku, skąd ekspresowo mogą dostać się na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w powierzchnię skóry przy pomocy organu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukłuciu tworzą się niewielkie obrzęki. Po pewnym czasie zaczynają boleć i swędzieć, co nie jest przyjemnym uczuciem. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukąszenia pluskwy domowej. Alergicy muszą konsultować się z specjalistą i przyjmować konkretne lekarstwa. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa w trakcie ssania krwi, może transportować groźne dla nas wirusy.

Usuwanie pluskwy domowej

Kiedy stwierdzimy obecność pluskwy w naszym domu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. W takiej sytuacji warto uszczelnić gipsem wszelkie otwory przy podłodze, oknach i na ścianach. Dalej należy dogłębnie wyczyścić całe mieszkanie (głównie trudno dostępne szczeliny, w których bardzo chętnie przebywają insekty). Dobrze jest także wyprać wykładziny i ubrania. Jeżeli to nie usunie pluskiew, musimy wtedy umówić się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Istnieje kilka technologii zwalczania pluskiew. Najskuteczniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – spotykana także pod nazwą fumigacji. Jest to metoda cechująca się bardzo zaawansowanym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej stosuje się preparaty chemiczne w formie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy tabletek. Podczas gazowania powinno się opuścić poszczególny obiekt, gdyż wykorzystywane związki są toksyczne d;a organizmów żywych.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu krajach Europu ta technologia uznawana jest za najskuteczniejszą i równocześnie najbardziej komfortową dla żywych organizmów. Przy wykorzystaniu specjalistycznych kotłów ogrzewa się pomieszczenia do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają unicestwione na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Umieszczony w nich środek owadobójczy zostaje zamieniony w chłodną parę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po pewnym czasie pozostają na powierzchniach preparaty owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem przedłużone w czasie, przez co bezpieczniejsze dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy pojawiają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w takich obiektach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich partycypacja jest bardzo niewłaściwa. Po zaobserwowaniu tego pasożyta, warto jest skontaktować się z rzetelną firmą zwalczającą pluskwy, która dostosuje konkretną metodę i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą nigdy więcej! Porównaj metody i cennik profesjonalne firmy specjalizującej się w zwalczaniu pluskiew. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Komentarze są wyłączone.