Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
1 marca, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
5 marca, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co wybrać? Dobry depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta chce posiadać doskonałe ciało, koniecznie bez żadnego włoska! Przeważająca część z nas absolutnie nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów do depilacji, z którymi należy siedzieć pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, nieprzyjemny wosk, drogie akcesoria do usuwania włosów w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Powstał już ich następca – innowacyjny laser, który może wyeliminować owłosienie z każdej części ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest wyjątkowo uciążliwe. Wie to na pewno każda kobieta. Rosnące włosy są trwalsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz trudniej się od nich uwolnić. Jeżeli zamierzamy iść na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas musimy bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać poszczególne kroki, gdyż można wyrządzić sobie krzywdę, a konkretniej skaleczyć skórę. Mówiąc w skrócie nie wolno zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bo to esencja doskonale gładkich nóg (albo innych partii ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technik i wybrać laser? To niezawodna metoda, ale w zasadzie nie jest wcale taka prosta. Należy zapisać się na co najmniej kilka luksusowych wizyt, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na całe życie. Bardzo ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz zmysłową, ładną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu marnujesz na golenie nóg albo pach? Jeśli kupiłaś w sklepie jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje niemal 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny lub plastry jedynie początkowo są efektywne, bowiem trzeba z nich korzystać co najmniej przez pół godziny co kilka tygodni. A poza tym dochodzą wszystkie balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, które mają odwlekać wyrastanie włosów albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest nieprzyjemna i naturalnie dzięki niej można mieć potem problemy z wrastaniem włosków. W dodatku w sumie nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, można zdecydowanie oznajmić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i niedroga. W Polsce znajomość tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest wciąż wystarczająca. Wiele Klientek dowiaduje się o niniejszej możliwości podczas wpisywania się na inne zabiegi, m in. ciepłym woskiem. W sumie nie chcą wypróbować nowości, gdyż nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. W dodatku o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży spora ilość błędnych opinii.

Czemu? Bowiem określenia „depilacja” i „epilacja” są używane jak synonimy. Można to dostrzec choćby po artykułach na wielu stronach internetowych, lub ocenach rozmaitych „ekspertów” w komentarzach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz wcale nie polega jedynie na tym, że w pierwszym spośród tychże terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (np. za pomocą wosku albo depilatorem elektrycznym) włosek jest usunięty, jednak jedynie z zewnątrz. Nienaruszona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są nienaruszone. Stąd też depilację należy systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego redukowania owłosienia. Usuwa włos, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – natomiast skutkiem jest brak opcji regeneracji włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. W czasie usuwania owłosienia dostarczany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik mieszczący się w każdym włosku, absorbuje emitowane światło. W trakcie oddziaływania urządzenia jest wyzwalane ciepło, zaś pojedynczy włos razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność wiązki promieni bazuje na tym, czy od razu uszkodzi macierz z meszkiem czy tylko je osłabi. Kilkanaście urządzeń, które montuje się w domach albo salonach kosmetycznych jedynie ogranicza proces dojrzewania włosa. Stąd po pewnym czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Czucie bólu jest sprawą indywidualną, ale ogólnie rzecz ujmując nie możemy na pewno ogłosić, że depilacja laserowa wcale nie boli. W trakcie wydzielania impulsu Pani wspominają o tym, że wyczuwają łagodne ukłucia lub mrowienie. Najmniejsza bolesność pojawia się przedramionach i łydkach, a najmocniejsza w strefach intymnych oraz pach. Jest to jednakże rzeczywiście znikomy, niewiele znaczący ból, gdyż na stałe uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg z całą pewnością nie da dobrych rezultatów. Światło lasera usuwa w czasie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty dadzą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednakże u 20% osób nieodzowne są terapie przypominające, bowiem przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie potrafią zacząć odrastać i musimy udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Kolor włosków do niedawna był niezmiernie ważny, zaś lasery dostępne na rynku nie mogły poradzić sobie z włosami blond, rudymi albo siwymi. Jasne owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, bo lasery medyczne miały kłopot z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dziś korzysta się raczej z lasera Palomar Vectus, który jest uzbrojony w innowacyjne narzędzie do obserwacji włosów oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się realne depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy o intensywnym zabarwieniu – hebanowe, ciemnobrązowe – i bardzo jasne, m in. rdzawe oraz platynowe. Impuls świetlny jest przystosowany na potrzeby odcienia włosków oraz kolorytu karnacji, ażeby krótko mówiąc nie doszło do żadnych oparzeń. Parametry są w takiej sytuacji na każdym kroku bardzo dokładnie wyszukiwane, by Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie wizyty.

Kto bynajmniej nie powinien jeszcze korzystać z zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Panie, które mają siwe włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a zabieg zwyczajnie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być nawilżona, nie może być na niej jakichkolwiek zranień, ani wysuszonych rejonów. Na co najmniej kilka dni przed terapią trzeba przeznaczyć parę chwil na odpowiednią pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi obowiązkowo być oczyszczona (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itd.). Niesamowicie istotne jest też dokładne ogolenie skóry, ponieważ absolutnie nie wolno depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda kobieta koniecznie musi wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach lub większa w zależności od wskazanej części ciała. Masywniejszą wykorzystuje się na dużych rejonach, np. udach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Jedna i druga jest przymierzana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Na zewnątrz prezentuje się to w taki sposób, że jakaś lampa z czerwonym oświetleniem jest przybliżana raz po raz do ciała. Po zabiegu kosmetolog pokrywa balsamem kojącym cały obszar, na jakim zabieg był wykonywany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Niezwłocznie po depilacji i przez kilka następnych dni należy obowiązkowo pokrywać miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kremami, które w swoim składzie zawierają panthenol bądź inne komponenty schładzające i łagodzące. Przez plus minus tydzień w ogóle nie wolno złuszczać naskórka, trzeba unikać kosmetyków wysuszających, słońca, basenu i sauny. W przypadku kiedy wytworzą się strupki, nie można ich naruszać (bowiem zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się do końca życia włosów z ud, stref intymnych, pod pachami. To świetny zabieg dla Pań, które mają zbędne owłosienie w obszarze twarzy bądź na brzuchu i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo na basenie.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest kilka grup dolegliwości, które są podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Można do nich zaliczyć między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, łuszczyca czy intensywne choroby skóry. Kosmetolog nie zrobi wizyty, w przypadku kiedy stosujemy specyfiki z retinoidami lub wypijamy pewne zioła. Zabieg musi obowiązkowo być zrobiony pod okiem dermatologa, bo wtedy mamy możliwość z nim omówić wszystkie trudności ujawniające się wyraźnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz biorąc, kuracji depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego możemy poddać się kiedy tylko chcemy. Trzeba wprawdzie pamiętać, że po zabiegu absolutnie nie można w żadnym przypadku opalać się, wędrować na basen bądź korzystać z balsamów z alkoholem (bardzo podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najzimniejszych miesiącach, gdyż ostatni zabieg odbędzie się na początku wiosny. Skończona kuracja przebiega dość długo, bowiem nowe zabiegi muszą być robione w stosownych odstępach czasu. Zima zatem to odpowiedni moment, aby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, ażeby odsłonić ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeśli planujesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.