dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
29 kwietnia, 2017
dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
5 maja, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

Specyfika funkcjonowania firm windykacyjnych

Spora ilość placówek odzyskujących długi jest sterowana poprzez osoby, które przebyły studia prawnicze, ale nie posiadają aplikacji. Więc mają strzępkową wiedzę z problematyki polskiego prawa cywilnego. Nabywanie przeróżnego charakteru zadłużeń wymaga poważniejszego zainteresowania oraz zdolności, jakiego zupełnie nie da się zdobyć w inny sposób, jak na praktyk w kancelarii adwokackiej u wyuczonych przyjaciół po fachu. Tutaj konieczny jest adwokat, który dokładnie będzie rozumiał, które ruchy warto jest podjąć. Placówki windykacyjne przeważnie nie przyjmują żadnej „zaliczki” oraz umawiają się głównie na odsetek od „ściągniętej” wierzytelności. Najczęściej jest to od około 20% do 50% całkowitej kwoty. To bez wątpienia fakty tyczące się Odbiorców. Oni w sumie nie muszą naprawdę robić żadnych kroków, poza oczekiwaniem na spłatę części długu przez powyższą firmę. Zaś co w niniejszym okresie dzieje się z trasatem?

Firmy windykacyjne i telefony przez całą dobę

Trzeba w tym miejscu wyróżnić dwie sprawy: kiedy pewna osoba ledwie co została wierzycielem oraz wierzytelności przedawnione, których nie powinniśmy oddawać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to pożyczkobiorca musi koniecznie opłacić niespłacone zobowiązania pod rygorem sprawy w sądzie, wydania postanowienia, pozbawienia wszelkich funduszy przez komornika oraz w efekcie sfinansowania o wiele większej kwoty niżeli początkowa. Jeżeli chodzi o wierzytelności przedawnione, wtedy absolutnie nie należy uiszczać wierzytelności – taką wiadomość otrzymamy od dowolnego prawnika. Niestety przeważająca część firm dochodzących wierzytelności nie prosi już o wypłacenie wspomnianego zadłużenia, lecz zastrasza trasatów szkodliwymi konsekwencjami ich niespłacenia. Przeprowadzają to za pomocą listów, które raz po raz trafiają do skrzynki, kilku takich samych wiadomości e-mail i agresywnych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Zazwyczaj dokumenty są ujęte w taki sposób, ażeby dłużnik rozważył to, iż faktycznie powinien coś opłacić. Mnóstwo w nich niezrozumiałych dla „normalnego zjadacza chleba” sformułowań typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co faktycznie w owej sytuacji trzeba zrobić?

Tylko na pisma z sądu należy reagować

Wtedy musimy otrzymać pozew o spłacenie należności z sądu (jeżeli długu już wcześniej nie oddaliśmy). W żadnym przypadku powiadomienia z sądu nie można bagatelizować, ponieważ po pewnym okresie (uprawomocnienie) ma ono moc egzekucyjną. Kiedy informacje ujęte w pozwie są niepoprawne lub dołączono do pozwu nieprawdziwe dokumenty – tym bardziej musimy odpowiedzieć. Dłużnik ma uprawnienie do tego, by się bronić, m. in. gdy doszło do utraty ważności długów. W owej sytuacji trzeba zaczerpnąć z pomocy prawnej lub iść do znalezionej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która objaśni nam, jakie propozycje będą najodpowiedniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi swych należności, posiada obowiązek ująć w procesie sądowym dowody, m. in. wypełniony mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Długi przedawnione – to takie, których nie trzeba spłacać

Spółki dochodzące wierzytelności nie mają zwyczajnie najmniejszych uprawnień. Posiada je sąd, egzekutor, pełnomocnik – jednakże nie placówka zajmująca się „ściąganiem” nieaktualnych długów. Jeśli więc przyjęliśmy wezwanie do zapłaty od takiego podmiotu, nie należy dokonywać owych czynności:

1. Po prostu nie możemy odpisywać na listy, e-maile oraz telefony, gdyż będzie to tożsame z istnieniem wierzytelności (jakiego nie trzeba oddawać)

2. Jeśli wymieniona firma kontaktuje się telefonicznie, trzeba mieć na uwadze to, że cała dyskusja będzie zarejestrowana – zaś to czasami może oczywiście negatywnie wpływać na naszą sprawę. Nie pozwalajmy się nagrywać, po prostu nie wchodźmy w jakiekolwiek konwersacje z windykatorami pracującymi w BOK. Najzwyczajniej w świecie skończmy połączenie, szczególnie jeżeli nie pojawia nam się numer telefonu.

3. Nie dajmy się nękać! W sytuacji przestarzałych zadłużeń w żadnym przypadku nie wysyłajmy zawiadomień odwoławczych, próśb oddawania zadłużenia w składkach ratalnych, propozycji odroczenia momentu wypłaty wierzytelności itp. Po prostu nie dajmy się też nabrać na proces pojednawczy, a mianowicie „promocje” i „rabaty” tyczące się przedawnionych zadłużeń.

4. Po prostu nie wpłacajmy jakiejkolwiek ilości pieniędzy na konto firmy windykacyjnej, chociażby kilku złotych. Gdyż w takiej sytuacji zadziała cała machina odbierania długów. Pokrycie chociażby niesłychanie niewielkiej sumy jest równoznaczne z tym, że dług honorujemy.

5. W przypadku kiedy odebraliśmy tajemnicze zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyłoży nam oddzielne jego elementy.

Musimy ponadto wspomnieć o tym, że zadłużenia przestarzałe możemy uiścić dobrowolnie. Pieniądze nie znajdą się jednakże na rachunku bankowym autentycznego kredytora, tylko placówki, jaka ów dług w późniejszym terminie zakupiła. Trzeba w tym przypadku zadać sobie istotne pytanie: czy tak należy robić? Zapłacenie pierwotnemu pożyczkodawcy nieaktualnego zadłużenia posiada sens, lecz płacenie spółkom, jakie od siebie nawzajem zakupują nieuregulowane wierzytelności i liczą na natychmiastowy profit – chyba nie. Szczególnie, iż spora liczba pozwala sobie na liczne nadwyrężenia polskiego systemu prawnego.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy temat oraz pragniesz zobaczyć, jak na przykład wygląda profesjonalna strona www prawnika, możesz kliknąć w tym miejscu – Prawnik Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.