biuro rachunkowe toruń prowadzenie ksiąg handlowych pełna księgowość
Czy praca w księgowości się opłaca?
15 kwietnia, 2017
wynajem telebimów telebimy telebimy do wynajęcia
Wynajem telebimów na duże imprezy
17 kwietnia, 2017

Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

Jeśli od blisko pięciu miesięcy na rachunku bankowym w ogóle nie zostały uwzględnione alimenty na małe dziecko, możemy zrobić odpowiednie kroki, aby je z powrotem otrzymać. Niestety zazwyczaj rozmaite sytuacje życiowe wskazują jak jest to żmudne oraz ile możemy jednocześnie mieć niespokojnych dni. W sytuacji podpisania porozumienia pieniądze muszą zawsze przychodzić systematycznie. Jednak w przypadku wyroku – nie zawsze tak się dzieje. W krótkim czasie po orzeczeniu wyroku byli współmałżonkowie najczęściej nie pragną ze sobą „polemizować”, oraz bywa także tak, iż jedno zmienia miejsce zamieszkania, przykładowo zaczyna przebywać za granicą. Odczuwają to bardzo oboje i malutkie dziecko, jakie musi mieć zapewnione przyzwoite warunki egzystowania. Alimenty bynajmniej nie są „pomysłem”, dzięki któremu wolno zaspokajać własne potrzeby. Są dane tylko i wyłącznie dla dziecka. To rosnące dziecko jest prawdziwym odbiorcą wszystkich pieniędzy nawet w takiej sytuacji, gdy we własnym zakresie nad nimi nie sprawuje kontroli. Jakim sposobem poradzić sobie w przypadku, gdy przez trzy miesiące zostało zanotowanych na koncie parę groszy z powodu alimentów na niepełnoletnie dziecko?

Na starcie powinniśmy przedyskutować to z byłym małżonkiem, nawet jeśli jest to bardzo bolesne. Wyklarowanie sytuacji natychmiastowo dopuszcza ewentualność wybrania późniejszej koncepcji. Jeżeli to nie daje żadnych rezultatów, stykamy się z brutalnością lub milczeniem, musimy wynająć doświadczonego adwokata, który zainteresuje się przykrą dla nas sprawą od początku do końca. Powinna to być wiarygodna osoba, czyli taka która zaangażuje się, będzie dopomagać nieprzerwanie oraz wytłumaczy wszelakie trudności prawne.

Kiedy trzeba skontaktować się z komornikiem?

Mamy możliwość niezależnie wyłonić komornika, u jakiego zostawimy zawiadomienie. Dobrze jest sugerować się położeniem biura oraz ilością petentów, jakich wykonawca musi koniecznie obsłużyć w tzw. „obszarze”. O niuanse możemy spytać zaufanego prawnika, który sprawdzi, jakie biura będą potrafiły skutecznie podjąć się zagarnięcia majątku… i są nieopodal dłużnika. Dobrze jest wpisać wszystkie dane, jakie posiadamy o ówczesnym mężu – oznaczenia kont w bankach, ubezpieczeń, akcje, adres ostatniego pobytu, NIP oraz informacje w sprawie spłacanych nieruchomości. Ogólnie rzecz ujmując, skoro wiemy, iż były partner posiada jakichkolwiek majątek (bardzo często ten skrupulatnie kamuflowany), wolno nam wszystko zgłosić.

Nadaremna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, że nie mamy obecnie najmniejszych sposobności na odzyskanie środków pieniężnych. W sytuacji, kiedy dotrzymujemy kryteria dochodowe, mamy możliwość zabiegać o pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nadaremna to inaczej mówiąc nieodebranie alimentów na syna przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przyjęte właściwe działania względem wierzyciela. Na początku dłużnik będzie zaproszony do wytłumaczenia sprawy. Musi koniecznie szczegółowo opisać swoją sytuację rodzinną oraz zawodową, np. powód niepłacenia alimentów. Co więcej będzie od niego żądane złożenie zaświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były małżonek nie ma żadnych funduszy z tytułu zatrudnienia czy nieefektywnie poszukuje zatrudnienia, musi obowiązkowo zapisać się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo zaakceptować propozycję zatrudnienia, ponieważ w przeciwnym przypadku zostanie uznany za „migającego się od przymusu alimentacyjnego”. Skoro zarządza firmą, jaka daje same straty, też musi wpisać się na listę do urzędu, jednakże teraz już jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były mąż wdraża wszelkie te czynności (a mianowicie „współpracuje”), nie możemy zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, kiedy alimentów ciągle nie ma. Stosowne operacje realizuje się w takich okolicznościach, kiedy poprzez minione 6 miesięcy nie uregulował on więcej niż 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Jeśli dłużnik nieskończenie unika płacenia alimentów na syna, zostaje trasatem ściganym przez prawo. W tej sytuacji musimy dostarczyć wniosek o poszukiwanie za nadużycie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu najzwyczajniej w świecie o „nieustanną niealimentację”, a mianowicie takie sytuacje życiowe, gdzie były partner zupełnie nie chce pokrywać, alimentów, bo „ma takie widzimisię” i w zasadzie nie ma zarazem jakichkolwiek rozsądnych powodów (szczegóły musi obowiązkowo wyjaśnić nam nasz prawnik). Jednocześnie możemy wysłać podanie do starosty, by zarekwirowano prawo jazdy takiemu „sprawcy” i zarejestrowano go do BIG. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie miał szansy pobrać jakiegokolwiek pożyczki z banku, oprócz popularnych ekspresowych pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro wiemy, iż wierzyciel z całą pewnością posiadał kapitał, tymczasem wręczył go któremukolwiek członkowi rodziny, wtedy mamy możliwość wysłać należyty pozew: skargę pauliańską (o jakiej wspomina prawo cywilne) albo powiadomienie o popełnieniu oszustwa, jakie ma za zadanie blokować zaspokojenie żądań wierzycieli. Można dodatkowo wnosić o „alimenty od rodziców dłużnika”, jeśli on nie jest ani trochę w stanie ich opłacać.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej, kliknij w link po prawej stronie – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.