dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
5 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak wpływa na rynek nieruchomości?
16 maja, 2017

Wideofilmowanie to świetny pomysł na uchwycenie najpiękniejszych chwil podczas własnego wesela. Film z ślubu to cudowna pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale także dla znajomych. Przypuszczalnie każdy z nas po paru latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja dla przykładu mój film z ślubu oglądałam już z 10 razy, pomimo, że zostałam żoną nie całe 3 lata temu. Kamerzysta uchwycił to co najistotniejsze – uczucia, wzruszenia, uśmiech i szczęście. Dlatego lubię powracać do mojego filmu z ślubu, bo przyzywa najważniejszą chwilę mojego życia. Niewątpliwie jest to zasługą kamerzysty weselnego, który wszystko zrobił taka jak powinien i znalazł najkorzystniejsze kadry z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślubowałam kilka lat temu. Doskonale wiem ile trudności może wywołać jego planowanie. Wynajęcie sali weselnej, decyzja co do idealnej sukienki ślubnej i oczywiście, jak w temacie, wynajęcie właściwego kamerzysty na wesele. Uwierzcie mi, dobry kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Mi zależało na tym aby, spec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt drogo. Mieliśmy stosunkowo ograniczony kapitał, zatem interesowały nas oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam ogłosić, że osoby deklarujące się takimi hasłami wcale nie są takie przystępne cenowo. Jeśli planujesz wynająć odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, identycznie jak My pytać się najbliższych. My zdecydowaliśmy się kamerzystę z rekomendacji mojej dobrej znajomej. I obecnie w naszej szafce mamy fachowo zmontowany i naprawdę poruszający film z wesela.

Teraz chce Wam pomóc jak wybrać profesjonalnego kamerzystę na wesele. Naczelna rada – wideofilmowanie musi być jego hobby! Inaczej film z wesela może okazać się totalną klapą. Jedna z moich koleżanek zatrudniła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach obróbki otrzymała film który był nudny i nieciekawy. Chaotycznie nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia przełączone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko spacerowanie po sali weselnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze sugerujcie się rekomendacjami kolegów i naturalnie swoją intuicją.

Jak dopasować kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze kierujcie się indywidualnym poczuciem gustu. To że jakaś osoba powie Wam, że ten kamerzysta ślubny jest świetny, nie oznacza to, że jego filmy będą się Wam podobać. Szukając perfekcyjnego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zaplanujcie sobie chwilkę na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się mocno przejechać. Sprawdźcie najbliższych, jak i użytkowników sieci.

Cena wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Albo jesteście szczęśliwcami z olbrzymim budżetem ślubnym i możecie sobie pozwolić na zatrudnienie drogiego fachowca. Ale bez owijania w bawełnę. Każdemu z nas zależy na tym, aby wynająć profesjonalnego kamerzystę w racjonalnej cenie. No właśnie, jakie są przeciętne koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną wraz z ilością mieszkańców określonego miasta. W małej miejscowości koszt zatrudnienia kamerzysty na wesele to 1500 złotych. W dużej aglomeracji, na przykład w Warszawie, musisz liczyć się z tym, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz do 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów proponuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Wymagania Par Młodych co do konstrukcji filmu weselnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści ślubni zdają sobie z tego sprawę, z tego względu co raz częściej dostarczają ciekawe formy wideofilmowania. Dzisiaj film z ślubu nie przypomina już banalnego wideo z starej epoki. Obecnie stawia się na ciekawe projekty, które zadziwią Parę Młodą. Co jest modne w tym roku? Na czołowym miejscu klipy weselne. Klip ślubny, to skrót najważniejszych momentów ślubnych. Nierzadko jest on intro do głównego filmu z ślubu. Jest to także dość dobry pomysł na upominek dla najbliższych. Nowinką w sferze wideofilmowania są filmy rodzaju SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się tego samego dnia. Składane są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości ślubnej. Filmy SDE emitowane są już w trakcie wesela, jako dekoracja całej imprezy. Żałuje, że kilka lat temu te filmy nie były tak szeroko oferowane. Chętnie zdecydowałabym się na coś takiego. Dziś królują jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści organizują tematyczne zabawy, aby uświetnić materiał filmowy. Po wszystkim film z ślubu ogląda się z radością. Co raz częściej pojawiającą się modą jest ograniczanie czasu filmów. Może pamiętacie jeszcze filmy weselne nagrywane tak z 10 lat temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Drobiazgowe i otwarcie mówiąc delikatnie monotonne. Obecnie kamerzyści weselni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Według mnie w takim okresie czasu możemy bez żadnych trudności zawrzeć wszystko to co najistotniejsze.

Jak już wspominałam na początku – profesjonalny kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Nie mam pojęcia jak Wy myślicie, ale dla mnie kamerzysta ślubny był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie czekacie teraz na rekomendacje? Oczywiście polecam kamerzystę ślubnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasze wesele. W chwili gdy ujrzeliśmy jeden z zaprezentowanych na jego stronie internetowej filmów, od razu mieliśmy świadomość tego, że to nasz ten kandydat będzie dla nas najlepszym wyborem. Oferta dostępna jest na tej stronie:Wideofilmowanie

Komentarze są wyłączone.