Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – ziarenka dobrego samopoczucia
15 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
18 września, 2016

Kredyt to często najlepszy sposób na szybkie zdobycie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie stać na kupno domu, samochodu czy na opłacenie wyśnionej wycieczki. Do tego dochodzą jeszcze inne niespodziewane wydatki. Wtedy zaciągnięcie kredytu okazuje się niezbędne. Na podstawie aktualnych statystyk prawie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) posiada kredyt. Łącznie wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Podobnie wygląda cała sytuacja. Blisko 50 % mieszkających w Polsce osób ma zadłużenie kredytowe. Liczba tych osób przekracza obecnie 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Zaciągając pożyczkę powinniśmy się liczyć z spłatą akcesoryjnych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest rodzajem wynagrodzenia dla banku, opłacanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy zaciągnąć kilka kredytów, co uwarunkowane jest od naszej zdolności kredytowej. Aby łatwiej było nam zwracać zadłużenie, wiele instytucji finansowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to znaczne uproszczenie, zwłaszcza w sytuacji narastających odsetek. Bank łączy wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zapłaty kredytu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najkorzystniejszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące taką możliwość.

Czym wyróżniają się kredyty konsolidacyjne?

Ściśle mówiąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od tradycyjnych kredytów finansowych. Są oprocentowane i zazwyczaj zwracane są w cyklicznych ratach. Fundamentalną różnicą, widoczną gołym okiem, jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zespala bowiem wszelkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, przez co nie spłacamy kilku kredytów, tylko jeden. Ponadto uzyskując kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego zapłaty. Konsolidacja długu jest możliwa poprzez zminimalizowanie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich formę. Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt hipoteczny z małą pożyczką, albo kredyt wzięty na otwarcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już pisaliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to prosta zamiana bieżących zobowiązań kredytowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej placówce finansowej. Wiele osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na samym wstępie dobrze jest zgromadzić wszelkie dane mówiące o stanie swoich zobowiązań. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i obecny wyciąg z konta (przedstawiający ostatnie 3 miesiące), który potwierdzi aktualne zarobki. Na konsultacje z doradcą kredytowym należy również dostarczyć ważny dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy może zjednoczyć Twoje kredyty. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach udzieli Tobie kredytu konsolidacyjnego.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dziś praktycznie każdy bank oferuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi uzyskania takiego kredytu są ogromnie zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od zabezpieczeń oferowanych rozwiązań kredytowych. Interesujące oferty przedstawiają takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP oferuje również możliwość dołożenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest na łączną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank udziela kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Czas kredytowania może być rozłożony na 10 lat. Tolerowane są przeróżne źródła potwierdzające dochód. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być wspólnie wzięty przez dwie osoby, które nie łączy żadne pokrewieństwo. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długim okresem spłaty, osiągającym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość wyboru typu spłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to niemałe ułatwienie dla osób, które w rezultacie utraty dochodów lub pogarszającego się stanu zdrowia nie mogą spłacić kilku kredytów jednocześnie. Każdego z nas może za jakiś czas doświadczyć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Przekraczając próg dorosłego życia będzie zależało nam na tym by zatroszczyć się o własną samodzielność. Dzisiaj zakup domu, czy samochodu kojarzy się Polakom z zaciągnięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam ogromnych możliwości, a życie pędzi do przodu. Na stronie konsolidacja.eu znajdziecie wiele ciekawych informacji na temat konsolidacji kredytów. Specjaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie wejść na stronę i zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: konsolidacja kredytów.

Komentarze są wyłączone.