projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie graficzne
24 czerwca, 2016
Nowoczesne instalacje C.O.
27 lipca, 2016

Każdy z nas chce mieszkać w wygodnym i eleganckim mieszkaniu, wyposażonym w innowacyjne rozwiązania techniczne. Żeby móc to uzyskać niezbędne jest zrealizowanie remontu. Zanim zaczniemy działać stawiamy sobie pytania: „Od czego rozpocząć remont?”, „Czy warto poprosić o pomoc firmę remontową? „Które materiały budowlane będą mi potrzebne do remontu mieszkania?”. Najistotniejsze jest nie histeryzować i podejść do tematu racjonalnie. Szczegółowe przygotowanie remontu to klucz do sukcesu. W niniejszym artykule wskażemy Ci co zrobić, by remont mieszkania przebiegł sprawnie i bez zbędnych problemów

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Do remontu domu należy się właściwie przygotować, nie tylko finansowo. Na początku powinniśmy pomyśleć co chcemy odmienić w stanie naszego wnętrza i czy od razu chcemy wykonać kompletny remont domu. Korzystnie jest odnaleźć konkretne projekty aranżacji pomieszczeń, by być gotowym na zakup odpowiednich artykułów budowlanych. Staranne przygotowanie znacznie uprości wszelakie prace remontowe, które i tak przeważnie trwają około 2 miesięcy, w zależności od naszych potrzeb i powierzchni mieszkania.

Jak wygląda plan remontu?

Jeśli zdecydujemy się na pomoc firmy remontowej, nie musimy się martwić o wykonanie planu remontu. Gdy jednak kwota jaką dysponujemy jest zbyt niska by wynająć profesjonalny zespół pierwszym krokiem jest szczegółowe zaplanowanie prac remontowych. Prace remontowe powinny być rozplanowane w odpowiedniej hierarchii. Najpierw należy wykonać wszelkie prace demontażowe. Dalej stawia się ścianki działowe i podwieszane sufity. W tym momencie wymienia się stolarkę okienną i rozpoczyna się prace naprawcze, takie jak równanie ścian, czy cyklinowanie posadzki. W następnej kolejności przystępuje się do prac wykończeniowych. Wykonujemy malowanie wnętrz, montaż drzwi i założenie podłogi. Ostatnią fazą remontu są prace instalacyjne, czyli instalacja oświetlenia, wyposażenie łazienki i montaż mebli pokojowych. Należy pamiętać, że awarie bardzo często towarzyszą remontom, dlatego warto mieć pod ręką numer do sprawdzonej firmy remontowej, która usunie wszelkie awarie w 24h.

ABC remontu łazienki

Gdy decydujesz się na remont łazienki warto jest zadbać o pomoc specjalistów. Firma remontowa zajmie się przerabianiem łazienki, a hydraulik założy bezpieczną instalację wodno-kanalizacyjną i zamontuje wszelkie urządzenia sanitarne. Zrealizuje on również pilne naprawy hydrauliczne, jeśli zajdzie taka konieczność. Remont łazienki możemy także wykonać samodzielnie rozpoczynając od pozbycia się zużytych kafelków. Korzystając z usług elektryka możemy przystąpić do unowocześnienia instalacji elektrycznej. Po przeprowadzeniu wszelkich prac rozbiórkowych i instalacyjnych jesteśmy w stanie rozpocząć czynności wykończeniowe – tapetowanie, malowanie i kafelkowanie. W ostatnim etapie montujemy armaturę łazienkową, układamy meble i dekorujemy wnętrze łazienki według uznania.

Jak wykonać remont kuchni?

Podobnie jak remont łazienki, remont kuchni możemy wykonać bez pomocy fachowców. Gdy jednak chcemy wykonać remont szybko, warto skorzystać z usług firmy realizującej remonty. Zapewne konieczny będzie fachowy elektryk, który zaplanuje i założy bezpieczną instalacje elektryczną. Twoja kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna, dlatego ważne jest by rozważyć wybór odpowiednich mebli i wyposażenia. Na czołowym miejscu w planie prac powinien uplasować się demontaż zużytych mebli, płytek i podłóg. W dalszej kolejności dokonujemy ewentualnych zmian w instalacjach wewnętrznych. Dalej wszystko wygląda podobnie jak przy remoncie łazienki – wykonanie gładzi, tynkowanie, montaż nowej posadzki, montaż urządzeń kuchennych i oświetlenia, a także ułożenie nowych mebli.

Remont nie musi spędzać Tobie snu z powiek . Odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie prac remontowych zapewnia sukces, nawet przy małych zmianach w Twoim domu. Remont dobrze jest zacząć o ciepłej porze roku. Jeśli myślimy o wynajęciu firmy remontowej powinniśmy przynajmniej na 3 miesiące wcześnie się z nią umówić, by by zaklepać odpowiedni termin. Bardzo istotna jest także kwestia budżetu. Koszty remontu są zależne od wielkości domu, jakości materiałów budowlanych, poziomu zaawansowania prac remontowych i głównie od wartości wyposażenia. Remont mieszkania o metrażu 54 m2 to przeciętnie wydatek w granicach 40 000 złotych.

Jeśli interesuję Cię remont mieszkania, poznaj ofertę naszej firmy remontowej w Warszawie. Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie w branży i wykonujemy kompletne remonty biur, mieszkań i domów jednorodzinnych. Realizujemy naprawy hydrauliczne i prace elektryczne. Jesteśmy w stanie pracować w miastach takich jak: Warszawa, Marki Piaseczno i Rembertów.Świadczymy usługi sprawnie i terminowo, kreując stylowe i ergonomiczne wnętrza. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i pakownym samochodem, co znacznie przyspiesza naszą pracę. Opracowujemy szczegółowe kosztorysy i gwarantujemy kupno materiałów budowlanych Wejdź na naszą stronę i skontaktuj się z nami – awarie 24h Warszawa!

Komentarze są wyłączone.