Plan remontu – jak zaplanować kolejność prac
25 lipca, 2016
Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
28 lipca, 2016

Nowoczesne instalacje C.O.

Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - Toruń

Jeszcze przed budową domu dobrze jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najlepsza. W dzisiejszych czasach, firmy specjalizujące się w technice grzewczej oferują kompletne i mocno zróżnicowane rozwiązania, stąd możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania powinniśmy dobrze przeanalizować swoje priorytety. Po pierwsze jaki typ paliwa chcemy używać. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy by instalacja centralnego ogrzewania była korzystna dla ekosystemu. Dobrze jest pamiętać, że najkorzystniejsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj poznacie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli szukacie uniwersalnych i energooszczędnych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne będą idealnym produktem. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które produkują ciepło poprzez spalanie takich źródeł ciepła jak pellet, eko groszek, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy zapewnia nam możliwość korzystania z najbardziej atrakcyjnego w danym czasie paliwa, co redukuje opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Wielu producentów sprzedaje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z podajnikiem automatycznym, dla osób, które szanują swój czas i wygodę.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku występują dwa typy kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania przemieniają ciepło wygenerowane z spalania gazu, co gwarantuje ogromne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całej energii powstałej w trakcie ogrzewania. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe spalają jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Charakteryzują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe w trakcie spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w typowej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki temu kotły olejowe działają z efektywnością do nawet 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe mają wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz większa liczba producentów tworzy kotły na olej opałowy z udziałem biooleju, co pozytywnie wpływa na kondycję przyrody. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie montowane w systemach wentylacji, które ułatwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko świeże powietrze przez całą dobę, ale także skuteczne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to dość młode produkty, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one energię na poziomie do 90 %, co w rezultacie przynosi spore oszczędności. Są także przyjazne środowisku, ponieważ nie wykorzystują żadnych uzupełniających źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami to większa wydajność i dbałość o ekologię.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najkorzystniejszych dzisiaj dostępnych rozwiązań grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako autonomiczny system grzewczy, lub może uzupełniać funkcjonowanie tradycyjnej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego przyłączenia do wszelkich oferowanych przez producentów jednostek grzewczych . Współpracuje ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. System rur poprowadzony pod posadzką wytwarza ciepło, które starczy na ogrzanie średniej wielkości mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod parkietem drewnianym, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podnosi walory estetyczne domu.

Bezpieczny system c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W nowoczesnym domu dobrzej jest także założyć ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wysoki poziom komfortu. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Decydując się na dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które posiadają wszelkie atesty i są proste w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długi czas.

Pewne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj najważniejsza jest jakość wykonania i produktywność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie zmienić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę www po więcej porad. Oferujemy serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by zobaczyć naszą witrynę i poznać bliżej naszą firmę: serwis pieców gazowych Toruń.

Komentarze są wyłączone.