Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
27 października, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton architektoniczny do dekoracji powierzchni
2 listopada, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, średnie, długie, lokowane, proste, blond, brązowe, czarne… tyle ile typów włosów, tyle środków na ich właściwą pielęgnację. Możemy wykonać odnowę w domowym zaciszu albo udać się do salonu. Jeśli marzymy o pięknych, promiennych, gęstych, silnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do renomowanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Jedynie w trakcie konsultacji z profesjonalistą otrzymamy informacje: jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego potrzebują i jaki zabieg byłby dla nich najodpowiedniejszy. Regularne mycie szamponem oraz kładzenie odżywki częstokroć nie gwarantuje pożądanych efektów. Dzieje się tak, albowiem przy ich zakupie zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą m. in. na wyciągi do włosów, zaś nie faktycznymi „prośbami” naszych włosów. Specjalista zaś spostrzeże błyskawicznie to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najczęstszych czynników naruszających budowę włosa należą: niezdrowa dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (np. przy układaniu), zła pielęgnacja i niefachowa stylizacja (np. prostownicą do włosów). Jadanie pokaźnej ilości łakoci, precli, chrupków ziemniaczanych i innych słonych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi koniecznych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Właściwie nie dostaje ona tych składników, które powinna, więc fizjologiczny wzrost i mocna budowa są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne nierzadko wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe zabiegi, pamiętajmy o korzystaniu wyłącznie ekologicznych środków, które w ogóle nie mają w swoim składzie parabenów, silikonów czy konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej czy wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim przynosi natychmiastowe rezultaty. Aby się one utrzymały wystarczy poza tym pielęgnować je w domu środkami z salonu. Na ów pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny stosując innowacyjne kompleksy odnowy włosów związane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dodaje się go do dobranego wyrobu farbującego. Regeneruje zniszczone albo zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, intensyfikuje działanie Multipliera. Z jego pomocą zintegrowane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do aplikowania w domu oraz ułatwia regenerację włosów, utrzymanie ich w zadowalającym stanie między zabiegami, jak również podtrzymuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex osłania konstrukcję włosów, powoduje, że są silniejsze podczas zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy zmęczone, pokruszone zostają natychmiastowo zrekonstruowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przenika do środka włosa i zwiększa efekty farbowania bądź rozjaśniania. Rozczesywanie staje się swobodniejsze, włosy zachwycające oraz subtelne w dotyku. Do korzystania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem wyjątkowym zabiegiem nie tylko na regenerację włosów, lecz także ich prawdziwe wyprostowanie. System bazuje na nowoczesnej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loczków, fali i włosów mocno zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów oraz zapewnia im błysk, zdrowie i wyjątkową jedwabistość. W przeciwieństwie do przeróżnych terapii, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które wcześniej były barwione, wygładzane bądź poddawane odmiennym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednak spłukać tę terapię.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są właściwie nasze włosy. Na fantastyczne rezultaty możemy liczyć wtedy, gdy są naprawdę bardzo osłabione lub pokruszone. Warto w domowym zaciszu korzystać z delikatnych szamponów, aby zbyt szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po kuracji powinny być silnie nawilżone, gładkie, aksamitne, błyszczące, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski w Toruniu

Komentarze są wyłączone.