gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki – o efektach strzyżenia na gorąco
25 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
29 marca, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserem diodowym czy depilacja za pomocą wosku? Jak zaprezentowały się obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest powszechnie znany, włosy trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa zwykle parę dni. Niekiedy u niektórych Kobiet w sumie nie trzeba aż tyle wyczekiwać, zaś włoski zaczynają szybko rosnąć zaraz po 24 godzinach. Taka taktyka jest niesamowicie bezpieczna, mimo że przeciwwskazaniem może być na przykład posiadanie zbyt kruchych naczynek włosowatych, których nie wolno zaogniać ocieplonym woskiem. Potrafią tworzyć się potem zaczerwienione, duże plamy i w rezultacie kolejne „pajączki”. Kosmetolog kładzie rozgrzany wosk na określone partie ciała, zaś zaraz potem dociska uprzednio przygotowane plastry albo długie części materiału. Mocnym ruchem ręki zrywa je razem z z włosami. Taka taktyka może być dla wrażliwych Pań bardzo bolesna. Bolesność zależy zwyczajnie od zakresu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po kuracji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko niewiele, jednak proponuje się przez przynajmniej kilka dni unikać ciepłych i długich kąpieli oraz peelingów w partiach, w których przeprowadzono depilację.
Dobrze jest z pewnością zaprezentować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a naprawdę epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała 24 godziny wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie ogolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy „hodować” włosków przez co najmniej parę dni, a to jest znacznym udogodnieniem w czasie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w ciągu 20 minut, ale zanim to nastąpi należy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest między innymi stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która silnie podrażnia naszą skórę. Stąd nie wolno też zażywać kąpieli słonecznych na ponad 10 dni przed oraz po terapii. Niesłychanie istotne jest również to, by krótko mówiąc nie używać peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed oraz po wizycie. Nie wolno też odkrywać ciała na promienie słoneczne podczas serii zabiegów, dlatego jesień i zima są perfekcyjnym okresem. Kobietom w ciąży trwałą depilację się także odradza. Kosmetolog przy pomocy bladawego ołówka zaznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, gdyż laser weryfikuje ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle korzystny jeśli chodzi o włoski mocne i o silnym ubarwieniu – najłatwiej mamy możliwość je usunąć. W salonach, w których praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje trwałego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera zawsze wykonują specjaliści. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało uzbrojone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby partii ciała, do jakich niełatwo jest dojść, między innymi pachy, strefy intymne i o większym zasięgu pracy, którą mamy szansę błyskawicznie depilować nogi. Laser na kilka chwili „wciąga” naszą skórę, unicestwia macierz włosów i przemieszcza się na następny obszar skóry. Mając na uwadze odmienną grubość włoska, miarę melaniny lub ilość owłosienia, nie można naprawdę obliczyć, jaki uzyskamy rezultat po jednorazowej sesji. Średnio niszczonych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które nieoczekiwanie spotykają się z usuwaniem owłosienia gorącym woskiem, zdecydowanie muszą to przeczytać. Do sesji trzeba zdecydowanie zapuścić włoski oraz to jest zapewne najbardziej trudne. Prócz tego te Kobiety, które ani razu nie były na takim zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, że depilacja woskiem w zasadzie nie należy do najdelikatniejszych – to przykra technika. Wszystko jednakże zależy od szybkości realizowania zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog realizujący depilację za pomocą plastrów z woskiem zrobi to szybciutko oraz beż żadnych kłopotów, nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie smaruje równomiernie ogrzany wosk, a po chwili przykłada specjalne plastry i wyraźnym ruchem wyciąga włoski. Generalnie w czasie wizyty możemy wyczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najostrzejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Klientek, jakie oczekują bezzwłocznego rezultatu. Cała technika trwa niecałe 20 minut, zaś jedwabistość utrzymuje się przez mniej więcej 2 tygodnie. Włosy, jakie później rosną, są wyraźnie drobniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. W dodatku nie ma dodatkowych skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem powinniśmy wypełnić dokładną ankietę, którą następnie ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszystkie pytania również w trakcie depilacji. Nie powinniśmy kompletnie martwić się o ból, może jedynie lekko szczypać „wciągana” przez masywniejszą głowicę skóra. Głównie w delikatnych miejscach można mieć poczucie dyskomfortu, między innymi pod kolanami. Podczas wizyty trzeba mieć świadomość tego, iż będzie odczuwalny łagodny zapach wypalanych cebulek włosowych. Zabieg jest krótkotrwały oraz często przyjemny. Kosmetolog informuje Klientki, że wyeliminowana zostanie tylko spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włoska – następne muszą dopiero urosnąć, by wolno było je usunąć laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, na przykład gdy będziemy obcierać naszą skórę po prysznicu. Następne włoski będą słabsze i będą także wolniej „kiełkowały”. Można będzie zaobserwować rejony, gdzie będzie ich dużo mniej. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i w takim okresie trzeba próbować pantenolu. Jeden zabieg nie ma za bardzo sensu, wyłącznie pełen pakiet może wyeliminować włoski dokładnie (i przenigdy nie odrosną).
Upraszczając: jeżeli pragniemy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, mamy szansę wybrać depilację podgrzanym woskiem (jednakże po pewnym okresie włoski będą rosły takie same). Ale jeśli ktoś planuje wyeliminować owłosienie ostatecznie, dobrze jest zainwestować w serię zabiegów epilacji laserowej. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.