Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania roślin w ogrodzie
25 sierpnia, 2020

Fryzjer – wybieramy dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa codziennej pielęgnacji, ale także kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są także certyfikaty, które zazwyczaj można przejrzeć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer ciągle się udoskonala – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej ciekawią większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne uroczystości. Należy więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by minął w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów rozmową, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu oddają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego potrzebują.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jaki sposób fryzjer troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony pewnie nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.