Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie wizytówek w mapach Google
11 września, 2020

Kubek termiczny idealny na każdą okazję

O kubkach termicznych rozmyślamy w głównej mierze w okresie jesienno-zimowym, kiedy planujemy nosić ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale również są dobre do zabierania ze sobą chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin utrzyma gorąco herbaty czy kawy lub chłód picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli przewidujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności ocenić kilka ważnych szczegółów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i poziom utrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko szczelna, aby zatrzymać temperaturę w środku na pożądanym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Warto także zwrócić uwagę na kształt termicznego kubka i jego pojemność. Termiczne kubki o średniej objętości zawiodą na dłuższych wędrówkach, z uwagi na to w tym aspekcie najlepiej dostosować wielkość termicznego kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne często nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dostosować od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują dłuższy czas trzymania temperatury. Możemy wybrać malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tytanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to zwykle kupowanymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do tornistra i są nietrudne w stosowaniu. I choć nie tak długo utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się tak jak np. kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się również na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej kupić kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Planując długą wycieczkę zazwyczaj zależy nam, żeby kubek termiczny przez wiele godzin zachowywał zimno lub ciepło picia w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie stalowy kubek. Te kubki termiczne najlepiej ze wszystkich utrzymują temperaturę, ponieważ są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują ciepło lub zimno na wiele godzin. Co więcej mają wytrzymałą konstrukcję i są niewzruszone na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W samochodzie powinniśmy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Termiczne kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tytanu. Te kubki są trwałe i przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów zwykle cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój własny charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne także cechują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Komentarze są wyłączone.