Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
11 marca, 2017
kursy i szkolenia dla kierowców pogotowia ratunkowego kursy na pojazdy uprzywilejowane Toruń
Kierowca karetki – kursy, szkolenia, doskonalenie jazdy
13 marca, 2017

Na rynku występuje sporo marek sprzedających tusze i tonery do drukarek. To sprawia że wybór jest duży, niezmiernie trudno jest zdecydować się na konkretny asortyment. Problemem jest jeszcze fakt, iż bardzo często tak właściwie nie możemy się zdecydować który toner będzie pasować do naszej drukarki lub jakie tusze trzeba nabyć.

Przed zakupem toneru lub tuszu do drukarki, powinno się trochę zapoznać się z problemem. Jeśli szukasz toneru lub tuszu do drukarki w Lublinie, koniecznie sprawdź nasz artykuł. Przedstawiamy konkretny poradnik na temat tuszów i tonerów, z którego dowiesz się:

  • Co to jest toner do drukarki?
  • Czym się różni tusz do drukarki od tonera?
  • Regeneracja tonerów – opłaca się?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?.

Co to jest toner do drukarki?

Toner do drukarki czyli proszek który posiada różne kolory – wykorzystuje się go jako tusz do drukarek laserowych oraz w różnego typu kserokopiarkach. Tonery dostępne są w odpowiednio wykonanych zasobnikach, które później mocuje się w drukarkach. Są również tonery w stanie ciekłym, które używa się w poszczególnych typach kserokopiarek. Jeden toner zwykle starczy na zadrukowanie około paru tysięcy stron.

Czym się różni tusz do drukarki od toneru?

Wcześniej nadmieniliśmy, że spora liczba tonerów ma postać suchego proszku, który w obecności ciepła zostaje wchłonięty w papier. Jeżeli chodzi o tusz, to jest on płynny i nabywa się go w sprzedaży jako kartridż – czyli specjalnego zbiornika z tuszem stworzonego do drukarek atramentowych.

Koszty związane z wymianą tuszów i tonerów

W wypadku kupna tuszów i tonerów bardzo często występuje kłopot, czy warto wydawać pieniądze na nowe tonery oraz tusze, czy warto byłoby skorzystać z niedrogich odpowiedników bądź kupić tonery i tusze po ponownym napełnieniu. Trudno sprawy nie ułatwia fakt, iż w sieci występuje wiele rozmaitych zdań, przeważnie wprowadzających w błąd.

Na rynku są dostępne tonery oraz tusze od różnych wytwórców, lecz bardzo łatwo możemy stwierdzić, że koszt pojedynczego tuszu czy tonera w porównaniu z kosztem drukarki lub kserokopiarki, jest naprawdę duży.

Stąd też wiele konsumentów wybiera zakup tuszów i tonerów po regeneracji, a więc ”wyremontowanych” oraz jeszcze raz napełnionych. Tego typu produkty sprzedawane są przez mnóstwo firm, a tym samym jakość tuszów i tonerów nie raz pozostawia sporo do życzenia – stąd należałoby je tylko u przetestowanych sprzedawców.

Regeneracja tonerów i napełnianie kartridży – na czym to polega?

Zamienniki regenerowane, czyli tonery i kartridże po ”remoncie” powstają w ten sposób, że wykorzystany pojemnik jest dokładnie wyczyszczony i potem napełniony. Tusze i tonery po regeneracji z powodzeniem mogą zastępować towar nowy, trzeba zawsze pamiętać, że zużyte kartridże mamy możliwość napełnić maksimum kilka razy – inaczej może wyniknąć awaria tuszów i tonerów.

Refabrykacja tuszów i tonerów, a ich wydajność

Kiedy często korzystamy z drukarek bądź kserokopiarek, wydatki związane z zmianą tuszów i tonerów są faktycznie spore. Stąd czasem warto zastanowić się nad niedrogim zamiennikiem, a gdy chodzi o tusze i tonery, to zazwyczaj ich cena jest o 30-70% procent niższa, czyli różnica jest faktycznie duża.

Napełnianie tonerów i tuszów – czy ma wpływ na sprzęt?

Niezmiernie często możemy spotkać się z tezą, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery posiadają niekorzystny wpływ na żywotność sprzętu. Jest to jednakże wymysł, który przeważnie rozpowszechniają firmy produkujące drukarki i fotokopiarki lub firmy trudzące się projektowaniem tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko wydajemy mniej pieniędzy, lecz również otrzymamy produkt prawie taki sam, co oryginalny, jeśli chodzi o ilość tuszu, albo nawet lepszy, gdyż poszczególne marki posiadają w asortymencie tonery i tusze zawierające więcej tuszu niż produkty ze sklepu.

Nieważne, czy korzystasz z firmowych tonerów i tuszów do drukarek, albo odpowiedników, drukarki psują się tak samo – w drukarkach atramentowych przeważnie jest to kłopot z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych kłopot to elektronika.

Podsumowując: zastępniki do drukarek pod wieloma względami są lepsze. Oprócz tego, że mniej kosztują, są bardziej wydajne, to ponadto kupując w rzetelnej firmie, otrzymasz także gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się nabywać zamienniki, w tym tusze po regeneracji, bo odpowiednio przygotowane zamienniki nie wpływają na pracę drukarki.

Tonery i tusze – gdzie je kupić w Lublinie

Jeśli przebywasz w Lublinie i poszukujesz firmy sprzedającej tusze i tonery albo wysokiej jakości zamienniki do drukarek, najedź na odsyłacz – Tonery Lublin – żeby uzyskać więcej informacji na ten temat i uzyskać fachowe rady na temat kupna konkretnego tuszu lub toneru do drukarki.

Komentarze są wyłączone.