Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu
Ciekawe projekty ogrodów
23 grudnia, 2016
Pozycjonowanie stron internetowych Wysoka pozycja w rankingu Google kampanie promocyjne
Pozycjonowanie strony www
1 stycznia, 2017

Analizując fora internetowe dotyczące przygotowań do ślubu, bardzo często można się natknąć na temat omawiający jaka muzyka na wesele jest dobra. Najgorętszą kwestią poruszaną pośród forumowiczów jest dylemat, który można opisać następująco: zespół czy dj na wesele – kogo wybrać?

O muzykach wyrażono już pewnie wszystko, a dj na wesele to wciąż świeży temat. Stąd w tym poradniku skupimy się na tym, czym trudzi się dj, czy dj na weselu dobrze się spisuje, jak szukać profesjonalnego dj-a i czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale do rzeczy.

Kim NIE jest dj

Dj-em zdecydowanie nie jest osoba, która prezentuje muzykę lecącą z playlisty na laptopie, ponieważ odpowiedni sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Prawdziwy dj współpracuje z: tabletopem i głośnikami, a dodatkowo słuchawkami – ale to nie koniec, bo dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, skupi się na tym, by jego pokaz muzyczny nie tylko świetnie brzmiał, lecz również dobrze wyglądał.

Profesjonalny dj – czyli kto?

Dj (albo dyskdżokej) puszcza oraz miksuje muzykę, czyli modyfikuje przy użyciu dodanych efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który wyróżnia się doskonałą znajomością proponowanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej podczas występu. Jednak gdy mowa o dj na imprezy z gatunku impreza weselna czy impreza studniówkowa, to dj musi być także wybitnym obserwatorem, by szybko określić, czy proponowany przez niego kawałek odpowiada potrzebom słuchaczy. A dobry dj jest w stanie zagrać dla każdej grupy słychaczy. Celowo zwracamy na to uwagę, bo fachowy dj nie doprowadzi do sytuacji, żeby prezentowana przez niego kompozycja muzyczna dawała radość wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia gości.

Dj z Warszawy na wesele – jak go wybrać?

Wiadomo – ile ludzi, tyle gustów, ale istnieje parę elementarnych reguł, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim warto zapoznać się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest wprowadzić zapytanie w przeglądarce np.: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, aby odnaleźć kilkanaście stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Profesjonalny dj zadba o to, aby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i ocenić, jak dj odpowiednio prezentuje się na imprezach okolicznościowych. Więc lepiej daruj sobie strony, gdzie nie znalazłeś materiałów dźwiękowych albo klipów, no chyba że chce Ci się trwonić czas na dzwonienie do każdego dj-a, by prosić go o przesłanie nagrań. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w jakimś stopniu ocenić, czy dj sprawdzi się na weselu.

Sprawdź też to, jak konkretny dj prezentuje się. Istotne jest tu np. jego strój, ponieważ dj, który gra na weselu, powinien być elegancko ubrany. Zwłaszcza, że jest to wyjątkowe wydarzenie, stąd dj powinien zawsze pokazywać, że szanuje to.

Dj wodzirej na wesele

Drugą sprawą jest to, czy dj zajmuje się także konferansjerką na przyjęciu weselnym czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów w swojej ofercie zaznacza, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć rozczarowania na weselu, zweryfikuj, czy dana osoba rzeczywiście ma świadomość, z czym związane jest prowadzenie wesela. A pewnie nie zależy Ci, żeby na Twoim weselu dj raz po raz raczył czerstwymi żartami albo odzywał się do uczestników wesela niczym do swoich kolegów.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Ale dj gra nie tylko na weselach, można go także wynająć na podobną zabawę. Stąd dj na studniówce to coraz częstszy widok. To nic dziwnego, bo zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma praktycznie nieograniczony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Jeśli idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a bandem, to w poprzednim akapicie wspomnieliśmy o tym, że dj posiada szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy w szczególności na samym weselu. Na pewno wiesz, że uczestnicy wesela nierzadko pytają o to, żeby puszczono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „wiekowy” kawałek, to bandy przeważnie są w stanie szybko opracować aranżacje, ale w przypadku świeżych piosenek? Na tym polu dj wyraźnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj rodzaj muzyki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych plusach: dj nie robi takich długich pauz, jak zespoły muzyczne, bo nie nie staje się zmęczony tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą goście weselni często nawet nie odczuwają, że dj robi pauzę gdyż cały czas muzyka jest puszczana. Kolejną korzyścią muzyki w wykonaniu dj-a jest to, że są to takie jak w radiu. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie będzie zniekształcać piosenki. Kolejną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Na koniec trzeba też wspomnieć o tym, że dobry dj dysponuje również własnym sprzętem oświetleniowym oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy romantycznym oświetleniu, a w tle Wasza ulubiona melodia, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i zaletach dj-a można bez końca by mówić, ale chyba dobrze będzie, gdy dj sam je pokaże. Zatem jeśli chcesz właściwej oprawy muzycznej dla Twojego przyjęcia weselnego czy nowoczesnej muzyki na bal studniówkowy lub inną zabawę zdecydowanie wybierz stronę Dj Warszawa .

Komentarze są wyłączone.