Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
20 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
23 marca, 2017

Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Na wstępie należy wytłumaczyć, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Otóż jest to maszyna produkcyjna, której celem jest przylepianie banderol na różnorakie rodzaje wyrobów. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź wódką. Mają podłużny kształt oraz zwykle są wykonane ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie naklejkę z istotnymi danymi: nazwą placówki dostarczającą alkohol, nazwą trunku, okresem przydatności do spożycia etc. W przypadku napojów z dużą zawartością alkoholu, np. śliwowicy, etykieciarka musi obowiązkowo nałożyć także akcyzę.

Jedną z bardzo popularnych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce wiele metod nakładania etykiet: nalepki samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety nacinane, naklejki termokurczliwe. Etykieciarka jest w stanie nakładać etykiety na różnorakie rodzaje opakowań, przykładowo do napojów (woda mineralna, słodkie koktajle, gazowane soki), do pożywienia (olej słonecznikowy, szybkie dania, jogurty), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do depilacji) oraz kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers zastosowało najatrakcyjniejsze pomysły, jeżeli chodzi o oznaczanie wyrobów. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest technika Adhesleeve, jaka polega krótko mówiąc na tym, że pojedyncza etykieta posiada odrębne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Maya, Pratica bądź Rotaxa. Wybrane warianty są w stanie układać etykiety na wolnych opakowaniach i wszystkich zapełnionych napojem wysokoprocentowym, pudrem bądź żywnością.

Trzeba bez wątpienia przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, np. wieloczłonowej. Z jej pomocą można etykietować za jednym razem choćby 6 produktów. Wynik finalny jest zależny od ilości stacji, w jakie będzie wyposażona oraz od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Opakowania puste albo z produktem są rozstawiane wokół kluczowej stacji, która obraca się i w tym samym momencie umieszcza etykietki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeśli producent jedzenia, napojów wysokoprocentowych czy toników zamierza mieć niezawodną maszynę do nakładania etykiet na opakowania, wtedy powinien wybrać naturalnie P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje ledwie parę firm, jakie zajmują się sprowadzaniem tak złożonych urządzeń fabrycznych oraz dalszym ich serwisem. Dobrze jest jednakże zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do seryjnej produkcji przez kilkanaście lat. Etykieciarkę mamy możliwość dopasować do linii przemysłowej, którą akurat posiada dana firma.

Ważną korzyścią jest sama technika Adhesleeve, która wprowadza perspektywę redukcji zbytecznych nakładów, m in. kosztów magazynowania kleju, nakładów na rozczynniki (używane są w etykieciarkach wykorzystujących gorący klej), finansowania ponadplanowego czasu mechaników trudniących się przeglądem systemów klejowych. Dużym walorem jest to, iż w zasadzie nie trzeba utrzymywać speców – zatem zleceniobiorców z doskonałymi kwalifikacjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie nieskomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy szansę też liczyć na dużo mniej postojów na linii produkcyjnej, wyższą wytrzymałość etykiet i zmniejszenie kosztów na energię (są powiązane z nagrzewaniem kleju w innych typach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Etykieciarki P. E. Labellers mają trzy kluczowe własności: umiarkowaną cenę, ergonomiczność i bezpieczeństwo. Schemat każdego aplikatora etykietek jest zawsze dostosowywany do wymagań Kontrahenta. Jest alternatywa ulokowania niniejszej maszyny na jak najmniejszej przestrzeni oraz za jednym razem nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich posiada koliste ramy i wyjątkowe osłony, aby pracownik w trakcie obsługi mógł czuć się komfortowo. Czyszczenie, serwis, przezbrojenia – są wyjątkowo szybkie.

Cena aplikatora etykiet zależy zwykle od jej rodzaju, czyli od techniki, w której potem będzie pracować. Istotne jest też to, czy Klient jest zainteresowany nabyciem całkowitej linii produkcyjnej czy wyłącznie samego aplikatora etykietek. Korzyścią z wdrażania stosowania pionierskiej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w niedługim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers sporadycznie ulegają uszkodzeniom oraz absolutnie nie są przyczyną długotrwałych zastojów. Powszechnie w takich okolicznościach są weryfikowane: wskaźnik awaryjności i standardowy okres zastoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię fabryczną w kolejne nowoczesne maszyny, przykładowo inspektory opakowań, kapslownice bądź transportery. Na wydajność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, które biorą udział w generowaniu towarów oraz sami pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest zależna od większej ilości czynników niżeli parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć o wiele więcej o nanoszeniu etykietek na towary, kliknij w ten link – Etykieciarki

Komentarze są wyłączone.