Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
8 września, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
10 września, 2016

W całkowitej branży transportu samochody ciężarowe odgrywają w dzisiejszych czasach bardzo ważną funkcję. Możliwości tychże pojazdów są nieograniczone – dostarczają właściwie każdy typ ładunku i przeciwnie do spedycji kolejowej, czy morskiej, mogą trafić w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to szczególnie ważne przy dostarczaniu takich produktów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje właściwości jest jednym z najczęściej stosowanych produktów na rynku. Paliwo dokładnie mówiąc napędza światową gospodarkę. W konkretnych przepisach nawiązujących do transportu drogowego jest ono uznane za materiał niebezpieczny. Surowe przepisy ADR (światowej konwencji dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) normują wymogi stawiane bezpieczeństwu transportu paliwa. Mówią one nie tylko o kwestii postaw kierowców, wymogów formalnych, ale również właściwości pojazdu.

Paliwo przewozi się dzisiaj w cysternach paliwowych. Rozróżniamy dwa zasadnicze typy cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o pojemności użytkowej wynoszącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, oprócz możliwości transportu paliwa, sa w stanie również dystrybuować substancje ciekłe, lotne, konsumpcyjne i chemiczne. Zwyczajnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i licznik mierzenia pojemności cieczy. We wnątrz cysterny wbudowane jest zazwyczaj jedną lub więcej przegród, które gwarantują precyzyjną dystrybucję ładunku, jak i możliwość przewozu kilku substancji jednorazowo. Przede wszystkim nowe cysterny paliwowe gwarantują bezpieczny transport, co jest jednym z najważniejszych wyzwań firm spedycyjnych.

Jaką cysternę wybrać? Co jest najważniejsze przy kupnie cysterny paliwowej? Jakie są fundamentalne reguły przewozu paliwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących cystern znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – nowa marka, lepsza jakość

Nowe cysterny, wprowadzone na polski rynek przez dwie współdziałające ze sobą instytucje – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najlżejszych w Europie cystern, ale także najbardziej nowoczesnych. Cysterny paliwowe Bioecosacim charakteryzują się eliptyczną budową, zastosowaną do poprawy równowagi skrętnej pojazdu i obniżenia środka ciężkości. Zestawienie tych dwóch właściwości sprawia, że cysterna znakomicie radzi sobie na uciążliwych drogach. Mała masa własna i spora ładowność przegrody sprawiają, że naczepa z cysterną jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych, jak i niewielkich firm transportowych. Cysterna jest w stanie przetransportować jednocześnie do nawet 28 ton ładunku. Wszystkie elementy, z których wykonana została cysterna są zbieżne z wymogami ADR. Cysterna jest albowiem wyprodukowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna ma funkcję załadunku dolnego i górnego, co niesłychanie polepsza pracę osób transportujących paliwo, jak i pracowników przyjmujących produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim są produktem na jaki warto spojrzeć przy analizie innowacyjnych rozwiązań dla swojej firmy.

Fakty i mity, czyli jak kupić cysternę

Podstawową i najważniejszą kwestią przy zakupie cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny nie zawsze wydaje zezwolenia na dopuszczenie cysterny do transportu drogowego w naszym kraju. Kupując cysternę w innych państwach należy się dobrze upewnić, czy grubość ścianki jest kompatybilna z polskim ustawodawstwem i sięga 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Stabilność transportu zależne jest także od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy ustalić, czy wybrany przez rodzaj cysterny wyposażony jest w prawidłowe falochrony i pierścienie (wewnętrzne lub zewnętrzne). Ważne są także elementy takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wytrzymałe tarcze hamulcowe. Zwróć także uwagę, czy cysterna jest wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości wtłaczanej cieczy, co mocno optymalizuje pracę z pojazdem.

Ogólne zasady transportu paliwa

Paliwa zaliczane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W złączeniu z masą powietrza stanowią łatwopalne mieszanki co powoduje, że mogą stać się poważnym dla człowieka i natury. Informacje o nich znajdują się w przepisach ADR, czyli konwencji regulującej drogowy transport towarów i ładunków niebezpiecznych. Według tego dokumentu załadunek paliwa powinien odbywać się przy użyciu metody ciśnieniowej. Kierowca powinien przed każdym załadunkiem ocenić stan techniczny cysterny, jak i samochodu, którym transportuje towar. Napełniając cysterny paliwowe powinno się pozostawić wolną przestrzeń, ze względu na wzrost temperatury we wnętrzu cysterny. Kierowca transportujący materiały niebezpieczne powinien posiadać odpowiednie dokumenty. Powinien on również zadbać o odpowiednie oznakowanie samochodu. Są to właściwie najważniejsze zasady których respektowanie ma wpływ na bezpieczeństwo przewozu paliwa w cysternach.

Wytrzymała budowa cysterny i znakomita jakość części, z jakich została wyprodukowana, to właściwie najistotniejsze wartości, które mogą przesądzić o bezpieczeństwie kierowców i towarów. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to w zasadzie zespolenie tych dwóch aspektów. Pracownicy obu połączonych korporacji zatroszczyli się o to, żeby wszelkie części zamienne były łatwo dostępne. Po za znakomitymi cysternami, spółka Bioecosacim daje swoim Klientom korzystny system finansowania produktów. Raty leasingu rozłożone są jest na okres od 36 do 60 miesięcy, przy wpłacie początkowej wynoszącej zaledwie 20% wartości cysterny. Spółka zajmuje się także wynajmem cystern paliwowych, zwracając uwagę na wszechstronne oczekiwania swoich Klientów.

Już teraz masz możliwość zakupić nowe cysterny w okazyjnych cenach. Zapraszamy na stronę www firmy Bioecosacim po konkretne informacje: cysterny paliwowe.

Komentarze są wyłączone.