Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
25 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?
25 sierpnia, 2016

Zęby w kształcie litery „V”, boskie proporcje a kondycja psychiczna

W dawnych plemionach indiańskich z rozmysłem wprowadzano metody zniekształcania zębów, żeby wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do szczegółów wyróżniających określoną osobę pod względem przynależności społecznej i obejmowanego w hierarchii miejsca. Jednakowo rzecz miała się u innych populacji, które za pomocą tatuaży, zranień, opasek lub kolczyków, pragnęły odróżniać się na tle innych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Zabieg ten dotyczy obu płci i ma miejsce w wieku osiemnastu lat u mężczyzn oraz dziewięciu u kobiet. W wielu przypadkach członkowie tych szczepów mieszkają i pracują już w dużych aglomeracjach miejskich, a pomimo to pozostają wierni swym tradycjom plemiennym”. Starożytni Grecy analizowali ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Dominowała zasada „złotego podziału”, która była nierozerwalnie powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o ścisłe zależności matematyczne między dowolnymi odcinkami. Na podstawie zrealizowanych badań natychmiast przekonano się, iż rozumowanie Greków było uzasadnione. Przyjmuje się je zatem we nowoczesnej dentystyce. Szczególnie istotne starania w kierunku odontologii estetycznej, posiadają swoje źródło w XIX wieku. Dostrzeżono szczególny wzrost aprobaty własnego „ja”, kondycji psychicznej, stanu mentalnego ,jak również poziomu satysfakcji w relacjach z innymi u pacjentów, których zęby nie posiadały dużej liczby przebarwień oraz uszkodzeń. Także współcześnie proces ożywiania pięknego koloru zajmuje wiodące miejsce pośród rozmaitych zabiegów.

Autorskie mikstury mogą przynieść więcej szkód niż pożytku

Większość z nas chce posiadać naturalne i białe zęby. Ładny, nieskazitelny, szeroki uśmiech jest dowodem nie tylko świetnej sprawności cielesnej ukazuje między innymi naszą dietę, a również naszą wizytówką podczas spotkań face to face – na rozmowie o pracę bądź z istotnym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie modelowy scenariusz: młoda, śliczna dziewczyna zagląda do restauracji. Zajmuje wybrany stolik, po czym podchodzi do niej kelner z menu. Ona uśmiecha się i w tym samym momencie widać u niej zaawansowaną próchnicę, martwicę wszystkich zębów czy co gorsze – ich niedobór… Ta komiczna historyjka jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy wolą uniknąć. Atrakcyjne są niedrogie sposoby wybielania zębów, np. kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co znacznie nadwyręży tarczę ochronną, czyli szkliwo. Zanim jednak zdecydujemy się żarliwie szczotkować zęby we własnym zakresie skomponowanym preparatem, powinniśmy upewnić się czy nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia. Warto przeanalizować też – czy nie ma objawów poważniejszego stanu chorobowego, który podlega leczeniu? Wyłącznie specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować właściwą terapię. Modnym sposobem wybielania jest stosowanie past wybielających do zębów oraz specjalnych pasków. Dzięki nim nie otrzymamy jednak takich pozytywnych skutków, jakich się spodziewamy – szybkiego, profesjonalnego i jednocześnie długofalowego usunięcia skaz. Jeśli taki jest naczelny cel, dobrze jest umówić się na wizytę do dentysty, który oceni kondycję zębów, wyleczy stan chorobowy, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki przed zabiegiem. Bo tego rodzaju zabieg polega na naświetleniu zębów za pomocą lampy albo lasera oraz specjalistycznego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie jest wkładany do środka ciała i całkowicie bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki gwałtownemu rozwojowi protetyki można zrekonstruować utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi powtórne nadanie elementarnych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu pięknego wyglądu. W trakcie wizyty lekarskiej zostaniemy poinformowani w zakresie przyjętych strategii uzupełnienia sporadycznych braków w uzębieniu bądź odtworzenia całego łuku zębowego. Obecnie nie ma jakichkolwiek problemów z tym, żeby błyskawicznie i solidnie wykonać między innymi częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy trwałą protezę, bazującą na implantach, którą stosuje się przy liczniejszych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są bezkonkurencyjnym pomysłem na osiągnięcie olśniewającego uśmiechu dla tych, którym złamał się ząb albo szkliwo jest mocno popękane. Są mało podatne na ścieranie i do złudzenia imitują prawdziwe zęby. Metoda Inlay – Onlay, a mianowicie adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić dużą amalgamatową plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się drobne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami albo zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują aktualnie na informatyce i tego powodu powstają coraz inteligentniejsze sposoby sporządzania materiałów i ich obróbki. Wiele zainteresowanych pamięta jednak jak w masowym użyciu było złoto. Mnogość możliwości doprowadza do tego, że stomatolog musi wybrać tą najlepszą w konkretnym przypadku, nie ustępując jednocześnie oddziaływaniu reklamy.

Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie metody uzupełniania ubytków zębowych, wejdź na naszą stronę, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat wszelkich zabiegów estetycznych: Protetyka .

Komentarze są wyłączone.