Optymalizacja witryn WWW na WordPress
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i e-księgowość

Co sprawia, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wskazać bardzo wiele. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że osiąga się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to również dobrej klasy obsługę. Choć głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald oraz kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z uwagi na to nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dopasowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały właściwą strukturę, kompletne dane i utrzymują ustalony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Obok tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują dostęp do informacji, a także stałą pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze pracuje na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje działalności gospodarczej ewidencjonowane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, z uwagi na to są niezbędnym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze albo korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty dostarczane były bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie niezbędne dane. Ważne, żeby klient donosił wszelkie dowody szybko, by księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim czasie.

Metoda wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W niektórych niezbędne jest przesyłanie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać bezpośrednio do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe z reguły używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich bazową zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online pozwala na dodawanie wszelkich dowodów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Dodatkowo programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby instalujące program zazwyczaj oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także możliwościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Poza tym większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie cennym plusem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za zmianami w przepisach lub  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.