Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci, czyli co zrobić dla swojego malucha?
10 maja, 2012
Projektowanie ogrodów Toruń
4 września, 2015

Okna to bardzo ważny element każdego domu, lub mieszkania. Fachowa stolarka okienna gwarantuje korzystną wentylację pomieszczeń i minimalizację strat ciepła. Innowacyjne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż wpływają na racjonalne zarządzanie energią. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i odpowiednią liczbę komór. Okna to również istotny element wykończenia, dlatego dzisiaj producenci przywiązują szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do domu to niezwykle ważna decyzja, która powinna być ustalona już na etapie budowy. Dobrze jest zatem skorzystać z porad doświadczonych specjalistów w kwestii stolarki okiennej, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w rozsądnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Okna na czas

Jesteś w trakcie budowy domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o konkretnym modelu okien. Najpierw zastanów się z jakich materiałów powinny być wykonane okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz także stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do fasady, jak i do koloru ścian w wnętrzu mieszkania. Zadecyduj w jakie funkcje powinny być zaopatrzone okna. Zapisz sobie wszystkie przemyślenia, by być gotowym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeżeli nie jesteś pewny co do konkretnego produktu przejedź się do producenta, który szczegółowo przedstawi Tobie parametry okna i przedstawi cały swój asortyment. Okna dobrze jest zamówić w momencie, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by bez potrzeby nie przechowywać okien, co może kusić ewentualnych złodziei, lub przyczynić się do zbędnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że zamówienie indywidualnych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. jeżeli nie umiesz montować okien samemu wykup także usługę montażu. Pracownicy firm specjalizujących się w produkcji okien posiadają wszelkie umiejętności i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co sprawia, że szybko i precyzyjnie świadczą wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy. Kupuj okna docenianych marek. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i ekspresowy serwis, w przypadku jakichkolwiek usterek.

Najważniejsze cechy okien

Najistotniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach zredagowanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę podczas wywiadu z działem handlowym, lub podczas przeglądania konkretnych modeli okien? Po pierwsze niezwykle ważna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno przyszybowe, jak i oporowe nie pozwalają na przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Zatrzymują one także kurz, zimne powietrze i hałas, co sprawia, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najmocniejsze uszczelki wyprodukowane są z TP, oraz EPDM. Przypilnuj, aby ilość wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym istotnym czynnikiem są szyby. Warto zwrócić uwagę na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna muszą być zaopatrzone w 5 komór, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek w granicach 3mm. Powinieneś się także zastanowić nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być wyposażone w komfortowe w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które pozwalają się jemu otworzyć na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każda osoba w większej lub mniejsze skali dba o oszczędności. Co jeśli rodzaj kupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i minimalizował wydatki na energię? Tak jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają wykorzystywaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z maszynami takimi jak panele słoneczne, czy rekuperatory zapewnia najlepsze efekty, do nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która doskonale zatrzymuje zimno na zewnątrz. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, podczas gdy w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości sięgającej nawet 120 mm. Podsumowując jeżeli pragniemy rozsądnie zarządzać energią cieplną i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty nie co droższe, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, czy okna konwencjonalne? Opcji jest bardzo dużo, a wybór tylko jeden. Bardzo ważny jest znany producent i wysoki standard materiałów, z którego dane okna są wytworzone. Zanim kupimy konkretny rodzaj okna, warto jest porozglądać się za alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie przeczytać dużo specjalistycznych poradników, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. Przecież okna to inwestycja na długi czas, stąd też warto jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Ci znakomitą izolację termiczną. Zapraszamy na naszą stronę www po szczegóły naszej oferty: producent okien PCV.

Komentarze są wyłączone.