Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
23 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki – o efektach strzyżenia na gorąco
25 marca, 2017

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

W pomieszczeniach, w jakich umieszczone są schody, muszą obowiązkowo być zbudowane balustrady o optymalnej wysokości. Jest to taki komponent domku, jaki ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim najemcom – szczególnie dzieciom oraz seniorom. Współcześnie jest tyle wariantów barierek, że naprawdę jest w czym wybierać. Możemy przytoczyć tutaj chociażby balustrady ażurowe oraz kompletne. Pierwsze pomiędzy „palikami” posiadają fragmenty wypełniające transparentne, np. stworzone ze szkła. Balustrady kompletne montuje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są stworzone zazwyczaj z niesamowicie mocnego surowca, np. marmuru. Można je bez wątpienia zbudować w lokum dwupoziomowym lub domu jednorodzinnym, ażeby wzbogacić wystrój wnętrza interesującą konstrukcją.

Jaki wybrać wzór balustrady?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy schody wraz z barierą będą stroną wyróżniającą się w domku, czy będą wypełniały jedynie funkcję praktyczną (i mają wtapiać się w otoczenie)? Trzeba zadecydować, które artykuły będą odpowiadać, w jaki sposób ma wyglądać cała struktura oraz ile pieniędzy możemy poświęcić na jej postawienie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, by dostosować wszystkie moduły do charakteru pomieszczenia, przykładowo ładnie zdobionych nóg drewnianych w starodawnych meblach, drewnianych nakładek na podłokietniki bądź ciosanych poręczy.

Bariera może być zamontowana tylko po jednej krawędzi stopni, w przypadku kiedy po drugiej tkwi ściana. Może być też odrębnym fragmentem w pomieszczeniu – w przypadku kiedy konstrukcje umieścimy po obydwu częściach. Jeżeli jesteśmy w okresie aprobaty schematu domu, powinniśmy uwzględnić też obniżenia z barierkami. Architekt, który deklaruje, że są niepotrzebne, bez wątpienia nie jest profesjonalistą. Szczególnie, jeśli zapewnia, iż będziemy mieli bardzo dużo wolnej przestrzeni oraz takie ograniczenia wcale nie są niezbędne. Korzystniej zainwestować w coś, co powinno chronić przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Mamy szansę to zrealizować podczas wznoszenia schodów – w obszarach, w jakich mają znajdować się tralki są stawiane oddzielne pręty (w następnej kolejności są wyrzucane). Kolejną opcją jest skonstruowanie balustrady po zbudowaniu stopni. W owym przypadku musimy wywiercić ostrożnie otwory i rozlokować konstrukcję. Wspaniałym pomysłem jest montowanie bariery na brzegach schodów, przez co przestrzeń do chodzenia nie zwęża się aż tak bardzo. W niektórych budynkach można zaobserwować poza tym inne rozwiązanie. Jeżeli postawienie bariery jest nierealne z uwagi na ilość przestrzeni, wówczas instaluje się stojące zapory. To one odgraniczają przestrzeń otwartą od stopni i zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo.

Każda barierka bez względu na wzór musi obligatoryjnie udźwignąć dorosłego najemcę, jaki z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, żeby podtrzymała jego ciężar oraz krótko mówiąc nie była kolejnym czynnikiem prowadzącym do wypadku. Następną rzeczą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa najmłodszym dzieciom, które podczas zabawy będą chciały wciskać głowę między drążki. Odstęp tralek nie może być dlatego mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku musimy przygotować się na likwidowanie szczebli oraz wypełnianie balustrady czymś innym. Ponadto poręcze powinny być oddzielone od ściany na nie mniej niż 5 cm, zatem w takim oddaleniu, żeby można było bez problemu złapać się balustrady. Elementy całe ze szkła bezwzględnie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku rozbicia niewielkie kawałki nie mogą ranić.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to po prostu proste drążki jakie są wstawiane w podłożu. Do nich dodaje się poręcz i wypełnienie. Spora liczba producentów akcesoriów meblowych potrafi zrobić tralki tradycyjne, tralki kręcone lub tralki bogato rzeźbione. Muszą świetnie wkomponowywać się w otoczenie. Kolumienki drewniane są formowane z najwyższej klasy drewna, przykładowo sosnowego. Oprócz mieszkań możemy je mocować na balkonach. Przeważnie są najefektowniejszym fragmentem balustrady, jeśli zrobi je zawodowy rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, a więc te fragmenty balustrady, za jakie zwyczajnie łapiemy idąc po schodach. Wiodą wzdłuż schodków oraz umożliwiają mocne podparcie. Muszą być dopasowane do charakteru balustrady, absolutnie nie może ślizgać się po nich ręka oraz muszą mieć dostateczną wielkość.

Dopełnienie balustrady – więc część balustrady, która znajduje się między tralkami. Najczęściej ustawia się tutaj elementy mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być przygotowane z gęsto przytwierdzonych tralek, ozdabianych drążków drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach albo z metalu o jakimkolwiek wzorze.

Drewniana balustrada będzie zawsze pasować

Przeważająca część klientów zazwyczaj kupuje bariery z drewna, bowiem zdają egzamin w każdym domu niezależnie od wyposażenia. Można dobrać tradycyjne, surowe tralki albo efektownie dekorowane. To samo odnosi się do poręczy. Drewno jest surowcem lekkim w obróbce, w ogóle nie wychładza rąk i mamy możliwość je zaimpregnować (albo pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest umieścić barierę z identycznego drewna, z jakiego są zrobione schody (bo w innym przypadku nie będzie prezentowało się to stylowo). Trzeba też pamiętać, iż drewniane elementy dodają pomieszczeniom patetyczności, więc nadają się tylko do przestronnych pomieszczeń.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w link – www.nogi-drewniane.pl

Komentarze są wyłączone.