Kurs na wozy policyjne kurs na pojazdy specjalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
Kursy dla kierowców-konwojentów
3 lutego, 2017
wiadomości
Codzienna porcja wiadomości, informacji i faktów
8 lutego, 2017

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W tematyce budowlanej mamy możliwość spotkać się z dwoma typami pianki PUR z hermetycznymi komórkami oraz z niezasklepionymi komórkami. Piankę ze zwartymi komórkami o gęstości niemalże 40 kg/metr sześcienny korzysta się przede wszystkim do uszczelniania przed niekorzystnymi warunkami oraz izolowania pomieszczeń magazynowych, izolacji pokryć dachowych i stropodachów, jak również w trakcie przygotowywania lodowni, a ściślej komór chłodniczych do magazynowania owoców i warzyw. Piankę poliuretanową o większej lepkości (60kg/metr sześcienny) używa się do termoizolacji pokryć dachowych, stropodachów, dachów poziomych, filarów, podłóg (jeśli posiadamy ogrzewanie podłogowe) i do oddzielania przestrzeni, w których mamy do czynienia z wyższym naciskiem. Tymczasem piankę otwartokomórkową wolno zagospodarować do ocieplenia poddaszy, pokryć, posadzek i ścianek działowych wewnątrz domu, hangarów lotniczych bądź lokali industrialnych.

Pianka z otwartych komórek jest wytworzona z wyraźnych „wylotów”, przez co ma możliwość „oddychać”, więc powodować prawidłową klimatyzację lokum oraz odprowadzać przesadnie dużą dozę pary wodnej. Zapobiega nagromadzeniu pleśni, stąd doskonale przydaje się do wycieplania poddaszy. Posiada nie tylko własności blokujące, odciągające parę wodną i tłumiące. Jest niezwykle lekka, nie obciąża wyraźnie budowy oraz umieszcza się ją przy zastosowaniu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość wtedy ocieplić nią dachy w każdym prawdopodobnym rozmiarze – chociażby te nadzwyczaj złożone. Jakie posiada niedoskonałości? Rzeczywiście żadnych, o ile jakiś pseudoznawca jej nie spożytkuje do izolowania fundamentów, do czego kompletnie się nie nadaje. Należy wspomnieć, że nie jest wytrzymała na oddziaływanie ognia.

Pianka zamkniętokomórkowa umożliwia najlepszą izolację i jest niesłychanie odporna na czynniki atmosferyczne. Stosuje się ją głównie do zabezpieczania fundamentów, posadzek z nagrzewaniem podłogowym i do ocieplenia poddaszy. Posiada przynajmniej 90% hermetycznych otworów ma wysoką lepkość, niewielką przesiąkliwość i wyjątkowo dużą niepodatność na wciskanie. Perfekcyjnie sprawdzi się do blokowania struktur metalicznych, rurociągów lub biurowców inwentarskich.

Którą piankę do ocieplenia dachu wybrać?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki komponent budynku będziemy izolować. Pianka otwartokomórkowa wymaga trochę mniej materiału, zaś co za tym idzie – jest szczególnie efektywna. Współczynnik izolacji jest trochę mniejszy, ale mimo to zapewnia ciepłotę w mieszkaniu oraz jest pewną zaporą dla dźwięku. Jeżeli zamierzamy ocieplić poddasze, to możemy właśnie ją wybrać. Trzeba też mieć na uwadze, iż pozostaje wtedy mieć na oku wymuszony obrót powietrza, aby praktycznie w ogóle nie skraplała się para wodna oraz nie wytworzyła się pleśń. Ogólnie trzeba kierować się wskazówką kompromisu między odpłatnością, płaszczyzną, w której pianka będzie zużytkowana oraz oporem termicznym. Na poddaszu pianka izolacyjna powinna mieć nie mniej niż 10 cm (z zamkniętymi komórkami) lub 20 cm (otwartokomórkowa), by pełniła swoje zadanie.

Atuty pianki otwartokomórkowej: nadzwyczaj korzystna izolacja w czasie zimy, wspaniałe wychładzanie w upalnych miesiącach, tłumienie hałasów, „oddychanie” przeciwdziałające zbieraniu się oparów bądź wilgoci, atrakcyjna cena, wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo, certyfikaty i atesty.

Atuty pianki zamkniętokomórkowej: niezwykle cenna niewrażliwość na niesprzyjające warunki pogodowe, brak mostków cieplnych (imponująca nieprzepuszczalność), produkt odporny na działanie ognia, nie obciążający architektury, mały współczynnik przenoszenia energii cieplnej, skuteczna termoizolacja, wysoka hydroizolacja.

Pianka poliuretanowa – sprawdzi się w obszarze, gdzie odmienne technologie zawiodą

Połacie dachowe, jakie mają złożone wzory, niezwykle ciężko jest zabezpieczać konwencjonalnymi drogami. Prezentują się one niewątpliwie uroczo, ale dla ekipy budowlanej stanowią nie lada wyzwanie. Jeśli postanawiamy izolację poddasza, możemy w zastępstwie wełny mineralnej, zdecydować się naturalnie na piankę PUR (koniecznie z otwartymi komórkami). To niezmiernie atrakcyjna technologia ochraniania przed zimnem oraz wycieplania obszarów o asymetrycznych układach, zatem z klinami na płaszczyznach połączeń krokwi. Dach musimy nieodwołalnie z wyprzedzeniem zreperować, ażeby uszczelnianie pianką miało jakikolwiek sens. Piankę wolno aplikować bezpośrednio na elementy metaliczne bądź dachówkę. Blacha wcale nie może posiadać rdzy, natomiast wszystkie dachówki muszą być całe. Wykonanie uszczelnienia pianką PUR jest dużo szybsze niźli w przypadku innych artykułów, przykładowo wełny mineralnej. Absolutnie nie musimy obawiać się też intensywnej mineralizacji, kurzenia, rozprowadzania oparów oraz niezmiernie wolnego suszenia. Mamy pewność, że izolacja będzie funkcjonalna przez masę lat, zaś my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co należy rzucić okiem? Dowolna firma, jaka przeprowadza uszczelnianie pianką PUR musi w obszarze realizowania usługi mieć wszystkie potrzebne druki, np. odpowiednie oznaczenie artykułu albo kartę techniczną produktu. Pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną zabezpieczającą głównie drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Na dodatek muszą posiadać badania lekarskie (oraz badania pozwalające na funkcjonowanie na wysokości – jeśli jest to pożądane) i zaświadczenie po ukończonym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Jeżeli planujesz wiedzieć więcej o piance PUR, wejdź w niniejszy odsyłacz – ocieplenie poddasza Inowrocław

Komentarze są wyłączone.