Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia szczękowa – zabiegi stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, stanowią bazę naszego komfortu i pozytywnie wpływają na motywację i chęć działania. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam komfort w ciągu lata. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania latem, gdy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury wewnątrz mieszkania, dając wychłodzenie i cieplny komfort nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja sprawdza się jedynie latem. Sporo klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ocieplić, na co pobierana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam oszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz domu jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma wiele różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort wewnątrz mieszkania oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.