Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020

Klimatyzacja multi split do domu i biura

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na skuteczność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i pozytywnie oddziałują na naszą motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie komfortowe warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku budynku gwarantując nam komfort podczas upałów. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, które już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie przyjemnej temperatury w środku budynku latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu budynku, gwarantując chłód i komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach najczęściej stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu budynku i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.