Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – suplementy dla zdrowia
5 grudnia, 2016
Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dobry Dj na event
21 grudnia, 2016

Pneumatyka to dyscyplina nauki opierająca się na opracowywaniu i zastosowaniu urządzeń, których mechanizmy w dużej mierze opiera się na energii generowanej przez sprężone powietrze. Sprężone powietrze to jeden z najczęściej stosowanych przekaźników energii. Posiada ono zastosowanie w szeroko pojętym w branży przemysłowej, budownictwie czy branży samochodowej.

Nie jest to jednak technika dostępna jedynie dla dużych zakładów produkcyjnych, w których wykorzystuje się ogromne urządzenia do ciągłej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są w sprzedaży, w ofertach można otrzymać np. wiertarki pneumatyczne, nitownice, młoty pneumatyczne, oraz dłuta pneumatyczne.

Dlaczego narzędzia pneumatyczne są lepsze?

To, co daje narzędziom pneumatycznym sporą przewagę nad innymi urządzeniami, jest fakt, że generują one znacznie większą moc, którą można zmieniać i dopasować do wykonywanej w danym momencie pracy.

Narzędzia pneumatyczne nie zawierają komponentów elektrycznych (w tym także silnika), co sprawia, że są bezpieczniejsze zwłaszcza jeżeli idzie o ich używanie w pomieszczeniach, gdzie istnieje większe niebezpieczeństwo pojawienia się pożaru (jak np. w zakładach samochodowych, lakierniach czy stolarniach). Ale to jeszcze nie koniec – z powodu braku elementów elektrycznych, narzędzia pneumatyczne nie przegrzewają się w trakcie długotrwałego użytkowania.

Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia pneumatyczne są napędzane sprężonym powietrzem, ich ciężar w porównaniu z urządzeniami elektrycznymi jest blisko o 1/2 mniejsza. To ważne tym bardziej w czasie pracy na pełen etat, kiedy to wielogodzinne manipulowanie ciężkim narzędziem może źle odbić się na stanie zdrowia.

Narzędzia pneumatyczne nie tylko mniej ważą ale także są mniejsze, co oznacza, że można o wiele sprawniej nimi sterować, zwłaszcza w ciężko dostępnych zakamarkach. Narzędzia pneumatyczne profesjonalnej firmy, takiej jak Chicago Pneumatic (zwane też narzędziami CP), są tak opracowane, żeby ich kształt był dostosowany do dłoni, co sprawia, że nie ma ryzyka, że przy pracy sprzęt np. wyślizgnie się z rąk.

Następną przewagą narzędzi pneumatycznych jest fakt, że nie wywołują one iskier, jak u innych sprzętów zasilanych energią elektryczną. Nie mówiąc już o tym że w warsztatach mechanicznych obecność substancji zapalnych jest na porządku dziennym, to także trzeba brać pod uwagę sytuacje, kiedy czasem pojawia się potrzeba zainstalowania w aucie instalacji LPG – dzięki narzędziom pneumatycznym sprawa ta jest uproszczona oraz bezpieczniejsza.

Sprzęty te są również odporne na zmiany temperatur, nawet jeśli są one skrajnie wysokie albo niskie. Tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach odznaczających się wysokim zawilgoceniem. Inną właściwością narzędzi pneumatycznych jest fakt, że używana w nich siła napędowa – powietrze – nie zanieczyszcza środowiska.

Jednak żeby narzędzia pneumatyczne służyły przez długi czas, należy pamiętać o jednej fundamentalnej rzeczy, a mianowicie o częstym oliwieniu wymienionych w instrukcji części.

Narzędzia pneumatyczne – ile kosztują?

Jeżeli idzie o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one porównywalne z cenami narzędzi zasilanych prądem przy czym koszty eksploatacji są niższe. Warto też odnotować, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich serwisowanie i koszt części w pewnych przypadkach jest znacznie mniejszy w zestawieniu z serwisowaniem innych urządzeń.

Narzędzia pneumatyczne Chicago Pneumatic

Jakie narzędzia pneumatyczne są najlepsze? Jeśli chodzi o rynek w Polsce, to wybór narzędzi pneumatycznych jest całkiem spory, ale jedną spośród najpowszechniejszych, jeżeli nie najlepszych jest nadmieniona wcześniej firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest często chwalony za to, że posiada większą moc niż produkty o porównywalnych wskaźnikach.

Chicago Pneumatic w swojej długiej i bogatej historii niejednokrotnie dowodziło, że zasłużyło na to aby być liderem i najchętniej nabywaną marką jeśli chodzi narzędzia pneumatyczne. Firma Chicago Pneumatic powstała pod koniec XIX wieku. Jako marka specjalizująca się w wytwarzaniu narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic niejednokrotnie pokazało, że jej rozwiązania pionierskie jeśli chodzi o przemysł, budownictwo czy inżynierię samochodową.

Chicago Pneumatic dołożyło swoją cegiełkę między innymi przybudowli Golden Gate czy Statuy Wolności, kiedy to trakcie prac budowlanych korzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były jeszcze stosowane w trakcie wywiercania dołów pod szyby naftowe. Marka jest znana także z tego, że w ubiegłym stuleciu wyprodukowała silnik Diesla, wykorzystano go podczas europejskich wyścigów rajdowych Chicago Pneumatic zwiększyło popularność również tym, że jako jeden z pierwszych wykonawców wprowadził do sprzedaży nitownice i opracowało pierwszy model udarowego klucza pneumatycznego.

Obecnie Chicago Pneumatic ma w swojej ofercie szeroki zestaw narzędzi pneumatycznych a także sprzętu, które idealnie sprawdzają się w warsztatach mechanicznych oraz w przemyśle. W Polsce narzędzia CP udostępnia licencjonowany partner, możesz go sprawdzić wybierając ten adres: Chicago Pneumatic Polska.

Komentarze są wyłączone.