Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019

Mezoterapia twarzy – zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, nieustannie mamy problem żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Efektywność tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy służy przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie techniki w podawaniu danych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak kwas hiauluronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo złożonym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się przypadki, gdy porost włosów zostaje wstrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi też pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą bezpieczną, w takim wypadku terapie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Metod leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy pacjent, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze zalecenia przedstawia lekarz na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.