Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do biura
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele to jedno z tych szczególnych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z głównych spraw (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura weselna. Ważne jest, żeby nie tylko świetnie wyglądała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale też, by wytrzymała aż do rana. Dobór fryzury na wesele musi być planowany z wyprzedzeniem, żeby uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. Aby wszystko wypadło jak najlepiej, trzeba odpowiednio wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Podczas wyboru salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się komfortowo. Najlepszym pomysłem jest zatem salon, z jakiego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich potrzeby, typ oraz umie je wymodelować, z tego powodu nie opłaca się eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może być też tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie właściwego fryzjera może wydawać się trudne. Przede wszystkim świetny fryzjer musi mieć doświadczenie i pozytywne opinie. Warto również zapoznać się z jego katalogami fryzur weselnych i portfolio. Takie informacje można bez trudu znaleźć w internecie albo bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych rekomendacji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego względu dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na próbne czesanie. Dzięki temu nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale też, czy indywidualny pomysł albo propozycja fryzjera ślubnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. Takie działanie pomoże dobrze dopasować wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury ślubnej z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia ślubne to doskonały sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, o wiele prościej postawić na eksperymenty, które mogą okazać się tym, czego panna młoda oczekuje. Tuż przed datą ślubu nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA WESELE ?

Inspiracja

Dobór fryzury ślubnej można rozpocząć od sięgnięcia do inspiracji np. tych w internecie oraz z katalogów w salonie . To daje pannie młodej możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to dobrą bazą dla fryzjera ślubnego, do wykonania spełniającej oczekiwania stylizacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że włosy mają różną strukturę. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie zachowują stylizacji na długo. To też tyczy się długości i gęstości włosów. Warto to skonsultować z fryzjerem, który z pewnością doradzi, czy wybrane upięcie ślubne jest możliwe do ułożenia na włosach i czy przetrwa całą noc, czy zaledwie uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelce z katalogu, nie zawsze podpasują wszystkim kobietom. Należy wziąć pod uwagę także jednostkowe czynniki. Należy do nich z pewnością owal twarzy. Fryzura na ślub powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny zdecydować się na upięcia weselne podnoszące włosy do góry, aby nadać im większą objętość. Dla śmiałych pań, ciekawym rozwiązaniem są cięcia ponad linią żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy doradza się rezygnować z prostych grzywek, które skracają optycznie twarz.

Również u kobiet o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne są także upięcia gładkie włosów. Paniom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, dla przykładu długie cieniowane włosy.

Także u pań o kwadratowej twarzy warto unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie są także upięcia gładkie włosów. Paniom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli na przykład długie cieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, ze zwiększoną objętością na bokach twarzy. Dodatkowo odradza się wysokie upięcia na czubku głowy oraz fryzury odsłaniające czoło.

Paniom z trójkątną twarzą najbardziej pasują fryzury wyrównujące wąską, dolną część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob z krótką grzywką albo włosy z zakręconymi końcówkami. Wysokie upięcia i odkryte czoło optycznie wydłużą brodę.

Suknia ślubna

Przy wyborze fryzury na ślub jednym z kluczowych elementów, które powinny współgrać jest suknia ślubna. Przede wszystkim najbardziej liczy się ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Trzeba podchodzić do tego z umiarem. Czasami mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, lepiej zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura na ślub, choć równie ważna, jest głównie dopełnieniem, dlatego nie może odciągać uwagi od stroju, dlatego powinna być delikatna. Wyszukane upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką już sama w sobie jest ozdobą, dlatego upięcie włosów powinno odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze będzie wysokie upięcie lub kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem będą też gładkie fryzury ślubne. Również dekolt w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duże pole do popisu. Przy takiej sukni odpowiednie będą zarówno upięcia, a także puszczone swobodnie włosy, które delikatnie pokryją ramiona. Rozpuszczone włosy są też świetnym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest pokazanie pleców, przyciąganie uwagi, dlatego dopasowane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni doskonale pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które zharmonizują wizerunek, ale nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można też dopasować do dodatków, choć zazwyczaj lepiej zrobić odwrotnie. Najbardziej uniwersalnym elementem jest oczywiście welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie powszechne są ozdobne opaski i wsuwki, wspaniałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów będą uroczym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze wypadną dobrze tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu zachowana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury ślubnej, należy jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Komentarze są wyłączone.