ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad innymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.