Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do owijarek – nowoczesne technologie dla polskich rolników
26 sierpnia, 2016

Drobne rzeczy wywołują zazwyczaj ogromne zmiany. Z pozoru dziwne pomysły ulepszają rzeczywistość. Zauważmy jak drobny kamień rzucony w wodę potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna fascynowało to co nie znane. Poprzez takie rzeczy możemy dzisiaj czerpać z ogromnej liczby cennych wynalazków, które są śladami ich pokolenia. Tak właściwie wszystko zaczęło się od najzwyklejszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że żyjesz połowę swojego życia w mroźnej i słabo oświetlonej grocie. Analizujesz środowisko i dostrzegasz jak pewna błyskawica rozpala ogromny ogień. Wówczas zaczynasz rozumieć, że ogień jest Ci niezbędny. Przypuszczalnie w ten sposób kilka milionów lat temu jedna osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Tamten tajemniczy śmiałek zapewne nie był świadomy jaki wpływ miał na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się poszukiwania.. Tomasz Edison zamknął światło w okrągłej, szklanej kulce, którą dzisiaj określamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nierozłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednak zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami kolejne możliwości. Szybko zaczęły powstawać energooszczędne żarówki stosowane w domach i autach. Wykorzystaniem żarówek LED zaciekawili się również producenci telebimów Dzisiaj bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na całkiem nowy poziom. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która zdeklasowała inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które zużywają diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są powszechnie wykorzystywane w trakcie masowych imprez muzycznych, oraz w dużych centrach handlowych. Ich zadaniem jest przedstawianie obrazu i reklam o doskonałej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z tego względu przy zakupie określonego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Pokazuje on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów działających na zewnątrz wartość luminancji powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam najczęściej dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednak dzięki wysokiej skuteczności ciągle jest wykorzystywana w strukturze układów scalonych ogromnej liczby urządzeń. Ten rodzaj diody LED dostarcza zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle interesującym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma budowę smukłego chipu, który dzięki nie wielkim rozmiarom może być stosowany dosłownie w każdym miejscu – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają wielką przewagę nad pozostałymi żarówkami, bowiem mogą wysyłać światło w kombinacji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze pojedynczego urządzenia, co sprawiło, że są najczęściej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by całkowicie spełniały swoje zadanie powinny być zaopatrzone w odpowiednie zabezpieczenia. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Dobrze jest również wyposażyć ekran w dodatkową warstwę ochronną przed kurzem. Współczynnikiem, który pokazuje nam poziom zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Przeważnie mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Warto nadmienić dodatkowo, że ekrany LED wytwarzane są w dwóch typach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego powodu warto jest spytać sprzedającego o bardziej szczegółowe informacje.

Bandy LED – sport w nowoczesnym wydaniu

Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych pewnie wielokrotnie myśleliście o tym jak pracują ekrany zamontowane wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na wysoki poziom zabezpieczeń i znakomitą wytrzymałość na zniszczenia, mogą być używane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED dostarczane są w dwóch wariantach – zewnętrznym i wewnętrznym. Cechują je podobne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak pokazywanie reklam patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych stosuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co umożliwia widzom zaobserwować obraz o dużej rozdzielczości nawet z dużej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się także o ich szybki montaż, dlatego też w strukturze band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Bardzo ważne jest też, aby nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED możemy zakupić w nadzwyczaj atrakcyjnych cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam wytworzenie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet dowolnym kształcie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zazwyczaj proponują swoim Konsumentom optymalne rozwiązania w bardzo innowacyjnym wydaniu. Z nimi możecie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech produkuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i korzystnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń audio-video o naprawdę wysokiej wydajności. Wejdźcie na ich stronę i sprawdźcie pełną ofertę: wynajem ekranów led.

Komentarze są wyłączone.