Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
1 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
19 grudnia, 2017

Obecnie osoby w różnym wieku coraz częściej szukają czegoś ekstra. Nie wystarcza nam już tradycyjne wyjście na wódkę, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na przyjemną integrację grupy pracowniczej lub spędzenie czasu w gronie kolegów został paintball laserowy. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę batalii zmienili target na laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej renomy paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie są kluczowe różnice między obiema formami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Po pierwsze – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej wersji paintballa, dzięki czemu ból nie jest już problemem. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – strzelanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego obejmuje tak pojedynkujących się jak i otoczenie. Nie jesteśmy zobowiązani dostarczyć zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może przypatrywać się rzesza fanów, usadowiona w bezpośrednim sąsiedztwie serca rozgrywki.

Pojawia się wątpliwość – co ze światłem, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy i kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich powinniśmy przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, adrenalina i dobra zabawa związane są z wymaganymi zabezpieczeniami i wymyślnymi mundurami. Z pewnością to umundurowanie nie jest wygodne, gdy panuje duży upał w lipcu lub miesiąc później. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu czujemy luksus oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – poszerza się grupa potencjalnych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do należytych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – choć często jest zobowiązany pokazać konieczne specjalne oświadczenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie ogromne grono czytających przynajmniej raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. W obecnych czasach paintball laserowy powoduje, iż możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – w paintballu laserowym nie obowiązuje przepis, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona spółka proponująca takową rozgrywkę przypuszczalnie chce odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Oczywiście nie licząc karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o skutecznym strzale albo wypadnięciu z gry. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak profesjonalny fan wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

Paintball laserowy – wiele możliwości

Pokazaliśmy już dużo walorów paintballa laserowego. Wszystkie one, w parze z dość niskimi cenami prowadzą do tego, iż ten typ rozrywki jest świetnym planem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zżytej ze sobą grupy osób, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna balanga klubowa może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy kapitalną zabawę z właściwą dawką emocji, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Warte podkreślenia staje się to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Laser tag jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz zaprezentować ciekawą godzinę WF-u lub urządzić uczniom obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a jak spojrzymy na zwiększoną modę na paintballa laserowego, należałoby zapewnić sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się dotarcie troszkę przed terminem oraz zaznajomienie się ze zwyczajami, obowiązującymi na obszarze obiektu proponującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i ruszy wiekopomne starcie!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.