Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe na czym polega zabieg
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak dobrać
15 lutego, 2019

Kursy pływania dla niemowląt Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój dzieci. Same maluszki fantastycznie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich ciekawym przeżyciem. Jest to również doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla opiekuna jak i szkraba. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i dobrze się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie urlopu wejść do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.