Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
1 grudnia, 2016
biuro tłumaczeń bydgoszcz
Biuro tłumaczeń – profesjonalizm w każdym calu
4 grudnia, 2016

Autogaz promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym jest LPG?

LPG określany jest często jako propan-butan, czyli mieszanka tych dwóch składników. Gromadzi się go w specjalnych zasobnikach pod ciśnieniem i jest jednym spośród najbardziej produktywnych źródeł energii. Zużywa się go m.in. do zasilania różnorodnych akcesoriów grzewczych, jako źródło energii w domu (np. do grilli gazowych), jako paliwo stosowane przy pracach dekarskich lub – oczywiście – paliwo motorowe. W ostatniej wersji to po prostu autogaz. Jakie są jego cechy? Pod działaniem niewielkiego ciśnienia zmienia się w materiał o ciekłym stanie skupienia oraz można go gromadzić w małych zbiornikach albo butlach gazowych. Jednocześnie jest on w stanie oddać naprawdę wiele energii. Oprócz tego nie posiada zapachu oraz w ogóle niezauważalny. Do gazu ziemnego, z którego pobieramy energię w domu, dołącza się oddzielny czynnik chemiczny, żebyśmy potrafili dostrzec fakt jego „ulatniania się”. Gaz LPG musi osiągać dokładne normy i podlega obserwacjom jakościowym nim trafi do czyjegoś pojazdu. W wielu krajach wzrasta zainteresowanie instalacjami LPG do samochodów, bo są one nadzwyczaj ekonomiczne w zestawieniu do systemu na benzynę lub ropę. Prócz niższej opłaty (prawie o połowę stawki benzyny bezołowiowej), pojemnik z gazem jest dużo lżejszy od standardowego.

Instalacje LPG w Małopolsce

Przede wszystkim w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych, które dłużej bytują na rynku motoryzacyjnym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które posiada w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, lecz także auto mechanikę, naprawę klimatyzacji, diagnostykę informatyczną, usługi regeneracji felg i naprawę opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na ulgowe opłaty instalacji, które zawierają:

  • całościową usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • weryfikację jakości zasadniczych systemów elektrycznych, napędzających (m in. kabli wysokiego napięcia)
  • weryfikację systemów zabezpieczenia

Poza tym firma „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego reperację, podmianę pojemników z materiałem napędowym i diagnostykę defektów. Powinniśmy udać się do niej z takimi kłopotami, jak kiepsko wyregulowany zespół LPG, uszkodzona sonda lambda, nadszarpnięty katalizator, większe zużywanie się świec zapłonowych, wyciek płynu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak wypracowywania przez napęd LPG pełnych obrotów na zasilaniu gazowym, brak szansy przełączenia się na zasilanie LPG, problemy przy tankowaniu gazu, nieodpowiednie wskazania stanu LPG, zużywanie przez auto benzyny oraz gazu jednocześnie. W przypadku diagnostyki uszkodzeń przedsiębiorstwo proponuje diagnostykę komputerową systemu LPG, ocenę układu elektronicznego, diagnostykę usterek mechanicznych, diagnostykę wadliwości wyrządzonych niedbałym montażem.

Czy warto inwestować w autogaz?

Właściciele mniejszych samochodów są bardziej ostrożni wobec systemu gazowego, bowiem silniki ich aut nie są bardzo pojemne. Niemniej jednak Ci, którzy mają wielkie samochody, na pewno zauważają większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się inwestycji jest zależny od mocy silnika oraz tego, ile w przeciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeżeli ktoś praktycznie w ogóle nie jeździ, to pieniądze wydatkowane na instalację oraz jej montaż będą zwracać się dłużej niżeli w przypadku kierowcy, który bezustannie „kursuje po świecie”.

Po drugie – niepochlebne oceny przedstawiają Ci, którzy przenigdy nie prowadzili auta z instalacją gazową lub mieli ją niefachowo zamontowaną (i nie umieli z niej odpowiednio korzystać).

Po trzecie – Nim zdeklarujemy się na zamontowanie autogazu, należałoby dokonać wyliczeń co do zyskowności. Wystarczy znać zwyczajnie kilka faktów dotyczących: średniego wykorzystania paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów przejechanych w przeciągu miesiąca (roku), stawki paliwa na rynku i koszt systemu LPG.

Jak długo będziemy czekać na zainstalowanie systemu LPG?

Czas, który trzeba poświęcić na montaż autogazu, wynosi średnio od 8 do 10 godzin. Taki czas instalacji dotyczy zawsze typowych aut, jakie są wyekwipowane w napędy 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompleksowej ocenie komputerowej układu spalania. W przypadku pozostałych aut obowiązuje wcześniejsze sprecyzowanie wszelkich detali i wyznaczenie wówczas konkretnego terminu.

Ile trzeba zapłacić za montaż autogazu?

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wariantu silnika oraz modelu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania umieszcza się zwykle z wielopunktowym wlewem benzyny, który jest kierowany przy użyciu komputera. W firmie „Bet-Pol” obecnie funkcjonuje cennik promocyjny na instalację z użyciem gazu napędowego, jej założenie i butlę gazową w miejscu kółka zapasowego. Zdobędziemy także wszelkie dokumenty, które należy przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na instalację na okres 36 miesięcy.

Dokładne koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla napędu 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla napędu 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla napędu 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę firma „Bet-Pol” kieruje do odbiorców przebywających w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i niedalekich miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – serwis auto gaz Kraków

Komentarze są wyłączone.