Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny – klasa i trwałość
18 lutego, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?
19 lutego, 2017

Sprzedaż gotowych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Zadłużone spółki w Polsce

W naszym kraju istnieją przeróżne modele spółek, np. z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowa lub akcyjna. Znaczna część osób opisuje je jako środek na udany biznes, jak działalność gospodarczą, która potrafi przynosić w ciągu kilku miesięcy satysfakcjonujące dochody. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj spółki się decydujemy, powinniśmy bacznie rozejrzeć się jakie warunki należy uskutecznić. Spółki osobowe funkcjonują inaczej niźli spółki kapitałowe. Jeśli bynajmniej nie planujemy marnotrawić czasu na uruchamianie nowej spółki od zera, mamy możliwość zakupić spółkę w rodzaju shef companies, jaka jest obecnie zarejestrowana, zaś pracę można zainicjować od razu. W ogóle nie ma też jakiegokolwiek kłopotu z ich sprzedażą. Skup zadłużonych spółek współcześnie jest w Polsce w stadium wzrostu.

W naszym kraju jest mnóstwo takich „bytów”, jakie są mocno zadłużone. Koszt, który na początku miał podnosić zyski, finalnie staje się nazbyt wielkim bagażem, żeby wciąż go nosić. Wyłącznie w 2011 roku CEZ oraz MOL posiadały obciążenie w skali 25, 4 mld złotych, natomiast Orlen oraz Lotos wspólnie na ponad 16 mld złotych. Na kolejnych pozycjach były widoczne w niniejszym momencie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat oraz PGNIG. Do poznawania rzeczywiście dużych zadłużeń wprowadzane są specjalne narzędzia, przykładowo rating Altmana lub EBITDA. To ostatnie jest wszechstronnie użytkowane poprzez banki do pilnowania, na jakim poziomie jest zadłużenie i czy granica 3 jednostek bynajmniej nie została przekroczona.

Kupię spółkę z długami

Teraz dużo przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie skup spółek z długami, który polega ogólnie rzecz biorąc na przekazaniu pełnomocnictw do niej na inną osobę. Każdorazowo same zakupują spółki od posiadacza lub odnajdują nabywcę na udziały. Jeżeli chcemy się zorientować, jakie biura w tej chwili się tym interesują, wystarczy, że wprowadzimy w okienko wyszukiwania zwroty „kupię zadłużoną spółkę” czy ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków przedsiębiorstwa są zainteresowane kupnem spółek: z obciążeniami względem odbiorców i organizacji państwowych (ZUS, US bądź banki), „czystych” (w ogóle nie mających jakichkolwiek obrotów, ale także nie posiadających jakichkolwiek kredytów), w stadium niewypłacalności, w czasie rewizji przez władze rządowe (PIP, ZUS, US), w okresie kasacji, z zagubionym inwentarzem, z zapomnianymi aktami bądź obowiązującymi leasingami. Jeżeli spółka wywołuje same szkody, należałoby zastanowić się nad jej sprzedaniem.

Etapy odsprzedaży spółki z różnego rodzaju długami:

  • Dokonanie podsumowania majątkowego, jakie jest podstawą do negocjacji ceny za udziały w zadłużonej spółce
  • Przekazanie praw własności w kancelarii u notariusza – sporządzany jest akt notarialny i umowa przekazania udziałów
  • Wycofanie członków Zarządu oraz wybranie kolejnych z szansą zamiany nazwy oraz adresu spółki
  • Wyrównanie PKD oraz podniesienie funduszu zakładowego spółki
  • Objęcie pełnej dokumentacji
  • Opracowanie wszelkich koniecznych dokumentów do KRS, GUS, US oraz ZUS.

Często zadłużona spółka jest zbyt obfitym przytłoczeniem. Nie wyłącznie budżetowym, lecz też duchowym. Na przykre efekty są narażeni współzałożyciele i najbliższe osoby, notorycznie zastraszani przez wierzycieli. Spółka przynosząca straty tworzy dodatkowe długi – coraz wyższe, które na końcu robią się „nie do rozliczenia”. Wiele firm skupujących zadłużone spółki potrafią w niniejszej okoliczności pomóc i zatrzymać „błędne koło zadłużenia”.

Sprzedaż gotowych spółek

Zwykle jednostki, które interesują się nabywaniem zadłużonych spółek, proponują także odsprzedaż owych „bez skazy”, nie posiadających jakiejkolwiek przeszłości, bez obciążeń. To dobry zamysł dla osób, którzy zamierzają natychmiast zapoczątkować inwestycję bądź pracę. Równolegle w ogóle nie planują doświadczać zupełnej procedury zespolonej z tworzeniem spółki. Dziś można zakupić gotowe spółki, które mają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, pismo o niezaleganiu względem US czy poświadczenie o niezatrudnianiu jakichkolwiek pracowników. Przed nabyciem najlepiej ponadto poprosić o zrealizowanie opcjonalnych wpisów albo stworzenie konta firmowego w banku. Przedsiębiorstwa kupujące spółki obiecują kompletne usługi, skuteczność przygotowywania konkretnych czynności oraz zabezpieczenie całej transakcji.

Jak wygląda nabycie nowej spółki? Nieodzowne są nade wszystko: skan dowodu osobistego współpracowników i członków Zarządu, numery NIP, droga podziału udziałów, adres siedziby spółki, nazwa spółki, obszar jej prac, skład zarządu i metoda jego prezentowania. Wszystkie obowiązkowe formalności są wypracowane w trakcie jednej doby. Jeśli inwestorem jest cudzoziemiec, wówczas u notariusza musi oprócz tego stawić się tłumacz przysięgły. Fakultatywnymi usługami udzielanymi przez firmy kupujące spółki są księgowość, usługi z obszaru rachunkowości, kadr i płac, pomoc podatkowa, jak również ewidencja nowych spółek. Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w ten odnośnik – Sprzedam zadłużoną spółkę

Komentarze są wyłączone.