Muzyka relaksacyjna – Twój lepszy dzień
20 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Dziecięce urodziny – profesjonalnie i z fantazją
25 sierpnia, 2016

Od niedawna pompę kupujemy częściej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju za dobrze znana. Najistotniejsze czynniki, które hamowały nabycie to: niezwykle wysoki koszt inwestycji, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w odpowiedni sposób do charakterystyki energetycznej budynków) i niewielka obecność idei uświadomienia społeczeństwa o wartościowych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktoś chciał zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, a ceny paliw do ogrzewania podniosły się. W związku z tym klienci coraz częściej decydują się na podejście wydajne i ekologiczne, np. kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada najsłabiej (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli posiadamy dobrze ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakiej lokalizacji dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku będą skutecznie pracować w takich warunkach, a ciągłe rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być dokuczliwe i pracochłonne.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepła przynależy do grupy najbardziej funkcjonalnych ,a także wypróbowanych rozwiązań, które umożliwiają pozyskanie energii prosto z ziemi, atmosfery i światła. Stosuje się ją do ogrzewania i klimatyzacji pomieszczeń, np. domów jednorodzinnych albo małych biur, do ocieplenia zimnej wody użytkowej, odparowania i podgrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz wtedy, kiedy celem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie takiej technologii nie należy do trudnych, bowiem opiera się na czterech głównych elementach: części zamieniającej gaz w ciecz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, wymienniku ciepła i sprężarce albo innej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Podziału do odpowiednich grup przeprowadza się np. ze względu na system działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty dłuższego eksploatowania, czy oszczędność miejsca.
W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Systemy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym atutem tego urządzenia tego jest opcja zespolenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ocieplania podłogi.

Nie wiesz jaki model wybrać? Rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Producentów oraz marek przedstawionych pomp na polskim rynku jest sporo, jednak wyłącznie kilka z nich cieszy się powszechnym uznaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada długą tradycję i jest nadzwyczaj poważana przez interesantów z całej Europy. Zwłaszcza na skutek zastosowania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są właściwie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i bezobsługowe. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do obszarów o profilu komercyjnym i użyteczności publicznej. zaprojektował niezwykłą sprężarkę, która jest regulowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje powodują, że pompy cieplne są doskonałą alternatywą w stosunku do innych form ogrzewania. Dzięki niej dostarczana jest czterokrotnie większa ilość ciepła aniżeli w przypadku standardowego pieca. Co więcej zyskiwany jest czas, który można przeznaczyć na realizowanie czegokolwiek innego. Dobre pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez człowieka, dozorowania w stylu ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku i pasjonuje się transportem, budowaniem oraz serwisem najwyższej jakości oprzyrządowania grzewczego. Naszym zadaniem jest wypełnić każde zlecenie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy cieplne, podobnie jak kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takim przypadku pozałatwianie wszystkich formalności można pozostawić nam.Utrzymujemy kontakt z wieloma zainteresowanymi i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Mamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Dajemy z siebie wszystko, aby przygotować oraz zmaterializować każdy możliwy technicznie pomysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Inowrocław.

Komentarze są wyłączone.