Dobry fizjoterapeuta w Toruniu: rehabilitacja a leczenie kręgosłupa
22 grudnia, 2016
Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu
Ciekawe projekty ogrodów
23 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne stanowi szerokie pojęcie, obejmujące ogół technologii związanych z transferem danych. Wśród tych technologii mamy możliwość oddzielić media związane z komunikacją (Internet, sieć komórkowa itd.) i media powiązane z przechowywaniem informacji (dyski, nośniki USB i tak dalej). Jednak technologia teleinformatyczna dopuszcza także transfer danych między urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest opracowanie bardziej skomplikowanych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorodnego systemy, których rolą jest nadzorowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji czy przemieszczania się po określonym obiekcie. W poniższym artykule wnikliwie opiszemy kilka z nich oraz podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i ułatwienia pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System alarmowy pożarowy to wszechstronne rozwiązanie mające na wykrywać ogień jak i powiadamiać o nim. Jego głównym zadaniem jest natychmiastowe znalezienie ogniska pożaru, dzięki czemu pracownicy przebywający w budynku mogą natychmiastowo i bez problemów się ewakuować. Co więcej dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje spora szansa, że ogień zostanie ujarzmiony, a straty związane z pożarem będą lżejsze.

Taki system zbudowany jest przede wszystkim z czujek i elementów ostrzegających, które mogą efektywnie realizować swoją funkcję wyłącznie wówczas, gdy zostaną podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając odpowiednie oprogramowanie system mamy możliwość tak ustawić, aby przykładowo w przypadku płomienia, system natychmiast przesyłał komunikat do PSP. Tę i kilkanaście innych funkcji umożliwia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej wsparte technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań jeżeli chodzi o systemy poprawiające bezpieczeństwo. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z nowoczesnymi systemami, ale także tymi sprzed kilku lat. Stąd nie trzeba się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. 12 miesięcy trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, by zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w unowocześnienie sprzętów sygnalizujących.

System kontroli dostępu z wykorzystaniem technologii Kantech

System kontroli dostępu umożliwia swobodnie poruszać się na terenie obiektu za sprawą dedykowanej karty z paskiem magnetycznym. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system umożliwia w kilka sekund stwierdzić, gdzie na obszarze obiektu znajduje się konkretna osoba, kto przebywa w pomieszczeniu Z, albo o jakiej porze ktoś wyszedł z budynku. W razie niebezpieczeństwa pożarowego możemy od razu ocenić, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system to wygoda, ponieważ wszystkie drzwi otwiera ta sama karta, dzięki temu nie ma konieczności, aby przy sobie dźwigać kilkudziesięciu pęków kluczyków aby wejść do wewnątrz. Następną jego zaletą to łatwe sterowanie – każda karta posiada niepowtarzalny identyfikator, co pozwala sterować dostępami niezależnie od ilości pracowników. Każdej karcie mamy możliwość przydzielić całkowity dostęp do wszystkich wnętrz albo jedynie do pojedynczego – system umożliwia dowolnie zarządzać pozwoleniami. Jednym z chętniej wybieranych i używanych systemów jest metoda polecana przez markę Kantech.

Kantech to działająca od 30 lat firma ukierunkowana w tworzeniu i obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, przeznaczonych dla mniejszych i dużych projektów. Kantech oferuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. Aby program Kantech był w zupełności funkcjonalny, wymaga on kilku głównych akcesoriów, takich jak przykładowo zwora elektromagnetyczna.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego umożliwia mieć nadzór nad firmą, obszaru wokół niej, lub nad osobami znajdującymi się w obiekcie. Monitoring sprawdza się w wielkich placówkach typu placówki oświaty, urzędy, przedsiębiorstwa bądź placówki zdrowotne, lecz również na osiedlach mieszkalnych albo w małych sklepach.
Fundamentalnym zadaniem systemu monitorującego jest podwyższenie poziomu ochrony pracowników i samego obiektu, na przykład w chwili pojawienia się pożaru możemy natychmiast sprawdzić stan niebezpieczeństwa i inne.

Dozór pozwala również rejestrować działania niechciane, w tym przywłaszczenie czy celowe psucie własności. Jeszcze jedną korzyścią posiadania monitoringu jest obniżenie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też odpowiednim narzędziem, dzięki któremu da się ocenić to, w jaki sposób ludzie zatrudnieni w firmie podchodzą do zleconych obowiązków. A gdy idzie o sprzęt monitorujący, należałoby poświęcić chwilę propozycji marki American Dynamics. American Dynamics jest popularnym na całym świecie twórcą sprzętu przeznaczonego na potrzeby monitoringu wizyjnego. American Dynamics działa od blisko pięćdziesięciu lat. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów firmy American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer sieciowych .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, film który jest z nich przesyłany jest konwertowany na postać cyfrową i rejestrowany bezpośrednio na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra cechują się doskonałą jakością (Full HD). Wśród rozległej oferty kamer Illustra znajdziemykamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery minimalnych rozmiarów, kamery kopułkowe, a także kamery standardowe. Kamery Illustra są wygodne w montażu, możemy je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia stworzona przez American Dynamics zezwala na nagrywać w nocy gdyż kamery Illustra są wzbogacone o nagrywanie w podczerwieni

Więcej na temat systemów, oprogramowania i narzędzi, masz możliwość przeczytać na stronie specjalizującej się w takim dziale, znajdziesz tam przykładowo szczegóły na temat kamery Illustra, jak i innych technologii wymienionych w tekście.

Komentarze są wyłączone.